Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Jan Paweł II – Santo subito!

Jan Paweł II – Santo subito!

2011-02-04 23:24:42

Dwie watykańskie komisje złożone z lekarzy i teologów uznały cud uzdrowienia chorej na chorobę Parkinsona Marie Simon-Pierre, francuskiej zakonnicy, przez wstawiennictwo Jana Pawła II.

Marie Simon-Pierre w dniu śmierci papieża zaczęła odczuwać potworny ból. 13 maja wraz z siostrami ze zgromadzenia zaczęła modlić się do Jana Pawła II o wstawiennictwo do Maryi, o uzdrowienie. 2 czerwca stał się cud, siostra obudziła się zupełnie zdrowa. 
Włoscy lekarze twierdzą, że wyzdrowienie francuskiej zakonnicy nie jest wytłumaczalne z medycznego punktu widzenia. W trakcie publicznego wystąpienia zakonnica opowiadała o jej cudownym wyzdrowieniu oraz o tym jak intensywnie modliła się do papieża. Dodała również, że zawsze czuła się duchowo powiązana z polskim papieżem, który także cierpiał na chorobę Parkinsona. Powiedziała: „Poprosiłam go, aby stał blisko mnie”.
Cud ten będzie jednym z głównych powodów, dla których Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze. 1 maja 2011 roku to data beatyfikacji Jana Pawła II.
Fot. Getty Images

 

http://polishexpress.polacy.co.uk

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa