Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Stevenage [zmień miasto]

Stevenage -> Bill Gates i Londyn w walce z polio

Bill Gates i Londyn w walce z polio

2011-01-30 16:42:09

Amerykański miliarder Bill Gates i brytyjski premier David Cameron zapowiedzieli na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że wyasygnują dodatkowo odpowiednio 100 mln i 30 mln dolarów na walkę z chorobą Heinego-Medina (polio).

 

"Powinniśmy wykorzystać dwa najbliższe lata na zintensyfikowanie kampanii walki z polio. To kosztowna kampania. Rocznie trzeba wydać ok. miliarda dolarów na lekarstwa, na zakup szczepionek, na trafienie do dzieci, które tego potrzebują" - oświadczył Gates.

"Nasza fundacja zdecydowała się dać 100 mln dolarów na walkę z polio" - dodał.

"Powinniśmy doprowadzić do końca tę pracę (nad zlikwidowaniem choroby)" - powiedział szef brytyjskiego rządu Cameron, zapowiadając, że Londyn podwoi swój wkład w walkę z polio "z 30 mln dolarów do 60 mln dolarów".

Choroba Heinego-Medina, inaczej polio, to wirusowa choroba zakaźna, głównie wieku dziecięcego, charakteryzująca się m.in. porażeniem mięśni. Zapobieganie jej polega głównie na szczepieniach profilaktycznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obecnie polio występuje endemicznie tylko w Pakistanie, Nigerii, Afganistanie i Indiach.

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa