Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Awans do drugiej rundy pewny

Awans do drugiej rundy pewny

2011-01-20 23:50:20

Na mistrzostwach świata w piłce ręcznej w Goeteborgu reprezentacja Polski nie zakończyła jeszcze rozgrywek grupowych, ale awans do drugiej rundy ma już zapewniony.

Początkowo podopieczni Bogdana Wenty starali się wygrywać jak najmniejszym nakładem sił, toteż ich pierwsze spotkania ze Słowacją i Argentyną nie wyglądały imponująco.

W swoim pierwszym meczu Polacy pokonali Słowaków 35:33, i choć nie było łatwo, to przez cały mecz utrzymywali przewagę, tylko kilka razy pozwalając przeciwnikom na wyrównanie i raz na zdobycie jednopunktowej przewagi.

Z Argentyną reprezentanci Polski wygrali zaledwie jednym punktem (24:23). Choć ten zespół nie był wysoko notowany, to jednak na mistrzostwach pokazał się z najlepszej strony, pokonując niespodziewanie Słowację.

Oba mecze, mimo że zwycięskie, nie były szczególnie widowiskowe i nie budziły zachwytów, ale dały drużynie po dwa punkty. 

Dopiero wysoka wygrana z Chile 38:23 poprawiła humory kibicom i trenerowi, a zawodnikom dała silny impuls do wysiłku przed kolejnymi meczami. 

Mecz z Koreańczykami, choć Polacy byli jego faworytami, nie był łatwy. W pierwszej połowie Azjaci stawiali zacięty opór i wygrywali szybkością, ale w drugiej osłabli i musieli uznać wyższość (dosłownie i w przenośni) rywali, przegrywając ostatecznie 20:25.

Ostatni mecz grupowy Polacy rozegrają ze Szwecją, która wbrew oczekiwaniom uległa Argentynie 22:27. Obie drużyny mają jednak są jednak faworytami grupy D, rywalizacja o trzecie miejsce rozstrzygnie się pomiędzy Koreą i Argentyną.

W drugiej rundzie mistrzostw trzy najlepsze zespoły grupy D zmierzą się z trzema najlepszymi z grupy C, w której jak dotąd awans wywalczyła tylko Chorwacja.   

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa