Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Różne mieszanki tłuszczów w mleku ekologicznym

Różne mieszanki tłuszczów w mleku ekologicznym

2011-01-17 22:50:15

"Mleko ekologiczne jest lepsze dla was", donosi "The Independent" dzisiaj, dodając, że analiza mleko sprzedawane w supermarketach Wielkiej Brytanii wykazały, że ekologiczne mleko ma niższy poziom szkodliwych tłuszczów nasyconych niż zwykłe mleko.Gazeta twierdzi, ekologicznego mleka zawiera również wyższe poziomy korzystne kwasy tłuszczowe.

W badaniu za tym zasięgu przeanalizował zawartość tłuszczu w mleku 22 marek dostępnych w sklepach Wielkiej Brytanii, w tym 10 ekologicznej marki. Okazało się, że ogólnie rzecz biorąc, ekologicznego mleka zawarte znacznie wyższy poziom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są uważane za korzystne dla zdrowia. Jednakże nie było różnic w poziomach tłuszczów nasyconych, więc sugestie, że badanie wykazało, ekologicznego mleka być "mniej tłuszczu" były nieścisłe. Były też sezonowe wahania różnic, które występowały częściej w lecie, i inne różnice, które mogą być związane z jakością żywności, krowy jedli.

To dobrze przeprowadzone badania mogą prowadzić ludzi do ekologicznej sekcji supermarkecie, ale jako analiza laboratoryjny nie jest bezpośrednio związane z tymi różnicami faktyczne różnice w stanie zdrowia i nie udowodni, że ekologiczne mleko jest dla was lepsze niż konwencjonalnie mleka.

 

Skąd pochodzą z historii?

Badanie to zostało przeprowadzone przez naukowców z Newcastle University i finansowane przez Wspólnotę Europejską i Yorkshire Towarzystwa Rolniczego. Badanie zostało opublikowane w recenzowanych Journal of Dairy Science.

Gazety donoszą metody i zamierzenia badawcze dokładnie, chociaż niektóre nagłówki mają uproszczony lub błędnej interpretacji wyników badania. W badaniu nie stwierdza, że ekologiczne mleko jest mniej tłuste lub lepiej dla ciebie niż tradycyjnie produkowanego mleka. Zamiast tego wydał szczegółowe profile różnych tłuszczów wielonienasyconych i nasyconych znaleźć w dwóch rodzajów przetworzonego mleka.

 

Jakiego typu badań to było?

produkcji ekologicznej jest popularne w Wielkiej Brytanii, w tym badania naukowców chciał zbadać wartości odżywczych mleka organicznego. Badali kwestii opiera się na trzech celach:

  • porównanie zawartości tłuszczu w mleku organicznych i konwencjonalnie w butelkach, że zwykli konsumenci kupić w supermarketach
  • celu ustalenia, czy istnieją szczególne różnice pomiędzy różnych marek mleka
  • aby wykluczyć jakiekolwiek objawy wytworzonego z mleka, czyli jak pasteryzacja może mieć wpływ na zawartość tłuszczu.

Inne badania nie przewiduje spójne wyniki na tłuszczu profil ekologicznego mleka, więc naukowcy chcieli dodać do tego materiału dowodowego.

 

Co badania polega?

Było to badania obserwacyjne, w których badano 22 marek mleka w supermarketach UK, pobierania próbek każdego cztery razy w ciągu dwóch lat. Starano się próbki mleka zarówno z letnim i zimowym, ponieważ mleko produkowane w lecie zazwyczaj zawiera różne mieszaniny kwasów tłuszczowych, i dlatego konieczne do zapewnienia, że te wahania sezonowe nie Chmura ich wyników.

Naukowcy m.in. 22 marek, dla których zebrał próbki w każdym z czterech punktach czasowych. Nie było dziesięciu organiczne mleko w ogólny zestaw do analizy. Nie zawiera mleka UHT, mleko wzbogacone w dodatkowe witaminy i składniki mineralne, lub tych, które zostały oznaczone jako pochodzące od krów rasy mniejszości.

Standardowa analiza tłuszczu, białka i laktozy zostały przeprowadzone na wszystkich próbkach mleka. Badacze byli szczególnie zainteresowani porównanie składników mleka w porównaniu z konwencjonalnie organicznych, a szczególnie poziomu niektórych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasu linolowego i kwasu alfa-linolenowego.

Niektóre wielonienasycone kwasy tłuszczowe są uważane za lepsze dla zdrowia niż inne, chociaż wszystkie są ważne. Wśród tych najważniejszych kwasów tłuszczowych są dwie grupy o nazwie n3-PUFA i N6-PUFA kwasów tłuszczowych. Naukowcy zmierzyli również stosunki z tych substancji, znanej jako N3: n6 stosunek, w mleku organicznych i konwencjonalnie.

Naukowcy porównali profile organicznych przeciwko tradycyjnie produkowanego mleka, mleka wyprodukowanego mleka w lecie przed zimą, a także rok, w którym pobierano (pierwszy rok w porównaniu do drugiego roku studiów).

 

Jakie były podstawowe wyniki?

Ogółem, organiczne mleko było wyższe stężenia korzystne wielonienasyconych kwasów tłuszczowych niż konwencjonalne mleka, mimo że nie było znaczących różnic w całkowitej zawartości tłuszczu lub białka. organiczne mleko miało 24% wyższa sumie wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Spośród dwóch rodzajów mleka, mleka organicznego był znacznie wyższy w kilku PUFA, które były związane z korzyściami dla zdrowia w innych badaniach. Należą do nich kwas wakcenowy, sprzężony kwas linolowy, kwas alfa-linolowy i kwas eikozapentaenowy. mleko ekologiczne miał również bardziej pożądane n-3: n-6 stosunku. Różnice między kompozycje z dwóch mleka była mniejsza w zimie niż w lecie, choć nadal były istotne statystycznie dla obu sezonach.

Między mleka ekologicznego i konwencjonalnego, nie było różnicy w całkowitej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, ale nie było różnic w mieszaninie poszczególnych kwasów tłuszczowych nasyconych, które należały do tej sumy. Obejmuje to znacznie więcej kwasu mirystynowego w mleku ekologicznym, który jest uważany niosą ze sobą wysokie ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, chociaż było to tylko znaczenie w okresie letnim w drugim roku od pobrania.

Również uwagę, że rok pobierania próbek miało wpływ na skład mleka, co sugeruje, że różne warunki klimatyczne i dostępność pokarmu dla krów może mieć wpływ na jakość mleka.

 

Jak naukowcy interpretować wyniki?

Naukowcy twierdzą, że ich badania potwierdzają, że organiczne mleko ma wyższe stężenie korzystnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, i że ta różnica jest większa w lecie. Uznają, że istnieją różnice sezonowe i różnice, które mogą być ze względu na ilość i jakość pożywienia dla wypasu zwierząt.

 

Zawarcia

To było dobrze przeprowadzone badanie obserwacyjne porównując próbki mleka w supermarketach Wielkiej Brytanii i oceny, czy istnieją różnice w profil kwasów tłuszczowych mleka ekologicznego i konwencjonalnie. Badania wykazały, że ogólna organiczne mleko miało wyższy poziom wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pewne korzystne niż konwencjonalne mleka, mimo że nie było różnicy w ogólnej ich całkowitej zawartości tłuszczów nasyconych. Organiczne mleko nie zawiera jednak więcej kwasu mirystynowego - tłuszczów nasyconych, że uważa się, że zwiększają ryzyko choroby niedokrwiennej serca.

Prasa przyjęły różne skosy dotyczące składania sprawozdań z tych wyników, szczególnie w nagłówku. Jest jednak zbytnim uproszczeniem stwierdzenie, że mleko jest ekologiczne mniej tłuszczu niż zwykłe mleko, albo że mniej "szkodliwych tłuszczów", jak T on Daily Telegraph i Daily Mail zrobić. Badania wykazały jednak, że się dwa rodzaje mleka zawarte w tym samym poziom tłuszczów nasyconych.

Chociaż prasa nie zgłosiła tego jasno, że badania rzeczywiście organiczne mleko zawiera wyższe poziomy niektórych korzystne wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze te wykazały sezonowa i inne różnice, które były prawdopodobnie związane z żywienia krów mlecznych.

Chociaż są to interesujące wyniki, które wymagają dalszych badań, nie można z tego wnioskować badań opartych na badaniach laboratoryjnych, że organiczne mleko jest "lepiej dla ciebie", tylko, że zawiera ona różne mieszaniny tłuszczów z mleka produkowane konwencjonalnie. Pomimo tych zmian, mleko jest bogate w wiele ważnych składników odżywczych, zwłaszcza wapnia: wydaje się rozsądną możliwość włączenia go jako część zrównoważonej diety, wybierając odmiany o obniżonej zawartości tłuszczu, takie jak półtłuste i odtłuszczone, gdy stara się utrzymać spożycie tłuszczu w dół.

Decyzja o konsumpcji mleka organicznego jest osobiste, i inne czynniki, takie jak dobrostan zwierząt i kosztów mogą odegrać ważną rolę w jednostce zdecydować. Jednak na podstawie tego badania sam, to nie jest jeszcze możliwe stwierdzenie, czy zapewnia ona dodatkowe korzyści zdrowotne.

 

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa