Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Wlk. Brytania ma 2,5 miliona bezrobotnych

Wlk. Brytania ma 2,5 miliona bezrobotnych

2011-01-17 18:37:21

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii wzrosło w okresie...

 

od sierpnia do października i sięgnęło 7,9%. Bez pracy pozostaje 2,5 miliona mieszkańców Zjednoczonego Królestwa - poinformował serwis BBC.

Najbardziej sytuacja pogorszyła się w rejonie East Midlands i West Midlands, gdzie przybyło po kilkanaście tysięcy bezrobotnych (stopa bezrobocia wyniosła tam odpowiednio 8,2% i 8,9%). W Walii wskaźnik bezrobocia wyniósł 8,6% (wzrost o 4 tys.), a w Irlandii Północnej - 7,6% (wzrost o 6 tys.). Poprawę odnotowano natomiast na szkockim rynku pracy (bezrobocie wyniosło tu 8,7%, spadek liczby bezrobotnych o 5 tys.) oraz w samym Londynie (bezrobocie 9,1%, spadek o 4 tys.).

Oficjalne dane narodowego biura statystycznego (Office for National Statistics) z października były zaskoczeniem, biorąc pod uwagę prognozy analityków. Jak czytamy, podstawową przyczyną ogólnego pogorszenia się sytuacji na brytyjskim rynku pracy są redukcje w sektorze publicznym, w którym pracę straciło 33 tys. osób. Prywatne firmy nie zmniejszyły zatrudnienia, ale i nie stworzyły nowych miejsc pracy.

Emito.net

 

(w tym ser

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa