Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Fabryka Cadbury do zamknięcia

Fabryka Cadbury do zamknięcia

2011-01-17 17:56:13

Nowy właściciel Cadbury - amerykański Kraft zadecydował o zamknięciu fabryki słodyczy w Somerdale w ciągu kilku najbliższych dni.

Zakład w Bristolu produkował batoniki Dairy Milk od 1919 roku. Na początku ubiegłego roku wybuchła burza polityczna po tym, jak amerykański producent serów Kraft obiecywał, "osładzając" wrogie przejęcie tym, że nie zamknie żądnej fabryki w Wielkiej Brytanii przez conajmniej dwa lat.

Zaledwie dni po tym, kiedy przejęcie zostało zabezpieczone, firma ogłosiła zamknięcie zakładu. Cadbury został przejęty w lutym 2010 roku, a już w marcu wiceprezes Marc Firestone przepraszał za obiecywanie utrzymanie zatrudnienia i ewentualne wprowadzenie w błąd akcjonariuszy Cadbury. To ci ostatni podjęli decyzję aprobującą przejęcie.

W Bristolu około 500 osób straci pracę, dodatkowe miejsca pracy zostało przeniesione już do Polski i Szwajcarii z zakładu i biur Cadbury w Birmingham i Uxbridge. Posady stracą nie tylko robotnicy, ale wiele cięć będzie dotyczyło białych kołnierzyków.

Profesor David Bailey przewidywał nawet większą ilość cięć, w związku z tym, że Kraft zapłacił dosyć wysoką cenę za Cadbury (11,7 mld GBP). Krótkoterminowo patrząc robotnicy w Bournville są bezpieczni - dodał. Według Bailey'a Kraft będzie poszukiwał oszczędności w wysokości nawet 1 mld funtów rocznie. Będą to przede wszystkim te stanowiska pracy, które dublują się z tymi w ich dotychczasowej własnej strukturze zatrudnienia.

Przypomnienia wymaga tutaj fakt, że Cadbury już wcześniej (w 2007 roku) ogłosił przeniesienie swojej fabryki do Skarbimierza w Polsce i zamknięcie tej pod Bristolem w 2010 roku. Cadbury swoją decyzję uzasadniał tym, że biorąc pod uwagę brytyjskie koszty pracy nie są w stanie konkurować na gloablanym rynku.

 

http://www.wiadomosci.goniec.com/news/1

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa