Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> 25 000 studentów protestowało w Dublinie

25 000 studentów protestowało w Dublinie

2010-11-08 00:31:48

IRLANDIA. Jak informują brytyjskie Indymedia, ponad 25000 studentów wyszło w środę na ulice Dublina by protestować przeciwko podwyżkom opłat za studia i ograniczeniom w dostępie do kredytów studenckich.

.., fot. .

Reklama ogólnosieciowa

Podczas przemarszu od głównej kolumny protestujących odłączyła się grupa około 2000 radykalnych studentów, którzy podjęli okupację budynków Ministerstwa Finansów, a następnie sitting przed wejściem do gmachu. Akcję w ministerstwie finansów zorganizowała koalicja autonomicznych grup studenckich, która nie zgadza się z polityką i postulatami organizującej środowy marsz Unii Studentów Irlandii.

Zdaniem radykałów, skupionych między innymi w zrzeszającej studentów i pracowników naukowych grupie Free Education for Everyone, choć studencka mobilizacja pod sztandarami USI jest krokiem we właściwym kierunku, sam przemarsz nie wywarł na władzach odpowiedniego nacisku, był za to okazją do lansowania się dla młodych polityków, pozujących na „przywódców studenckich.” Przedstawione przez związek postulaty, nawet w przypadku ich realizacji nie zmienią też w zasadniczy sposób położenia irlandzkich studentów, szczególnie tych pochodzących z rodzin robotniczych, w których rządowe cięcia w wydatkach na edukację wyższą uderzają szczególnie dotkliwie.

News pochodzi z: wolnemedia.net

Źródło: Czarny Sztandar

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa