Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Prasa Polonijna -> Wyspy: śmiertelna choroba dotyka imigrantów

Wyspy: śmiertelna choroba dotyka imigrantów

2010-11-04 11:58:53

, fot. www.sxc.hu
W Wielkiej Brytanii rośnie liczba zachorowań na gruźlicę. Jest ona najwyższa od 30 lat, a chorują głównie imigranci, bezdomni i narkomani - informuje serwis dailymail.co.uk.

W zeszłym roku brytyjska Agencja Ochrony Zdrowia (HPA) zanotowała 9040 zachorowań na gruźlicę. Jest to najwyższa liczba od 1979 roku, kiedy zachorowały 9266 osoby.

Reklama ogólnosieciowa


Ponadto liczba zachorowań na odmianę gruźlicy odpornej na leczenie antybiotykami wzrosła ponad dwukrotnie w ostatnim dziesięcioleciu - z 206 w 2000 roku do 389 w 2009 roku. Urzędnicy ds. zdrowia ostrzegają, że choroba występuje głównie wśród zagranicznych imigrantów, szczególnie z krajów azjatyckich i afrykańskich.

Gruźlica może być śmiertelna, jeśli nie zostanie w porę rozpoznana przez lekarzy. W wyniku zakażenia co roku w wielkiej Brytanii umiera około 350 osób.

Najwięcej przypadków zachorowań zanotowano w okolicach Londynu i innych dużych miast, szczególnie wśród bezdomnych i narkomanów. Dane pokazują, że w zeszłym roku w Londynie było 3444 przypadki gruźlicy, czyli 38 proc. wszystkich zachorowań na tę chorobę.

Chorobę wywołują bakterię, które infekują płuca, a typowymi objawami gruźlicy są: kaszel, gorączka, zmęczenie, brak apetytu i utrata wagi. Ludzie przez wiele lat mogą czuć się dobrze i nie mieć żadnych objawów, co jest główną przyczyną wielu zakażeń. Urzędnicy Agencji Ochrony Zdrowia ostrzegają także, że bakterie stają się odporne na leczenie, ponieważ pacjenci zbyt szybko przestają zażywać lekarstwa.

- Chociaż przypadki odporne na leczenie stanowią niewielki odsetek zachorowań na gruźlicę ogólną, to każdy taki chory wymaga starannej i długotrwałej opieki - powiedział dr Paul Cosford, odpowiedzialny za ochronę zdrowia w HPA. - Kluczem do obniżenia poziomu zachorowań na gruźlicę jest wczesne rozpoznanie i odpowiednie leczenie - dodał dr Paul Cosford cytowany w serwisie dailymail.co.uk.

Autor: KSI
Źródła:
dailymail.co.uk
onet.pl

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa