Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Polskie firmy emigrują na Wyspy

Polskie firmy emigrują na Wyspy

2010-09-16 15:26:25

Wśród polskich przedsiębiorców pojawił się nowy trend. Aby sobie zaoszczędzić kosztów i formalności, rejestrują swoje firmy w Wielkiej Brytanii. 

Reklama ogólnosieciowa

 

Polskie firmy emigrują na WyspyPolskie firmy emigrują na Wyspy

O tendencji pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Jako główną przyczynę migracji firm podaje się obciążenia podatkowe. W Polsce przedsiębiorca musi oddać fiskusowi 42,5 procent dochodu, podczas gdy w Wielkiej Brytanii jest to 35,9 procent. Różnica wydawałoby się niewielka, a jednak kryją się pod nią konkretne, i to niebagatelne sumy.

Duże znaczenie dla przedsiębiorców mają także formalności. Założenie firmy w Wielkiej Brytanii trwa 13 dni, zaś w Polsce są to nieraz długie miesiące. Nęci także brytyjski system podatkowy, który dzięki swojej prostocie i przejrzystości wygrywa z polskim w każdej konkurencji. 

Powstał już cały segment firm zajmujących się pomocą w rejestrowaniu polskich firm na Wyspach. Pośredniczą one we wszystkich formalnościach, a w razie potrzeby reprezentują firmę podczas kontroli. Na dobrą sprawę, żeby zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii nie trzeba ani mówić o angielsku, ani nawet wyjeżdżać z Polski.

Eksperci ostrzegają jednak, że nie ma łatwej ucieczki przed urzędami podatkowymi. Jeśli polscy urzędnicy stwierdzą, że rejestracja firmy za granicą jest tylko formalnością, bo rzeczywista siedziba firmy znajduje się w kraju, to mogą pociągnąć przedsiębiorcę do odpowiedzialności karnej.

szytz

na zdjęciu: Londyńskie City

źródło: goniec.com

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa