Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> archiwum -> Zobacz Facebook „od kuchni”

Zobacz Facebook „od kuchni”

2010-08-20 23:59:39

Facebook zaprezentował nowy kanał komunikacji z użytkownikami: Facebook Live, na którym umieszczane będą zapisy wideo z odpowiedziami na zadawane przez użytkowników pytania, a także rozmowy z gośćmi. Od 16 sierpnia można na żywo obserwować pracę Facebooka w jego centrali w Palo Alto.

Kanał wideo znajduje się pod adresem apps.facebook.com/facebooklive/. Pierwszym filmem zarejestrowanym na platformie jest rozmowa z aktorką Ameryką Ferrerą na temat roli mediów społecznych w jej nowym filmie “Dry Land”.

Reklama ogólnosieciowa

Watch live streaming video from facebookhq at livestream.com

Oprócz tego, że możemy oglądać transmisje wideo, istnieje możliwość czatowania. Czat został umieszczony obok okna ze streamem. Użytkownicy mogą na bieżąco komentować rozmowę, zadawać pytania, a także dokonywać wpisów, gdy stream jest w trybie offline.

Jednym z głównych założeń Facebooka odnośnie do tego nowego projektu jest ułatwienie kontaktu z użytkownikami i przedstawienie im codziennej pracy. Kanał został skonstruowany bardzo prosto i intuicyjnie: ma przejrzysty layout, a funkcje takie jak zaproś znajomych czy zadaj pytanie są “na wierzchu”. Filmy można też w łatwy sposób umieszczać na Twitterze.

Ciekawy jest pomysł zapraszania gości do siedziby Facebooka, Facebook Live może posłużyć jako narzędzie promocji nie tylko serwisowi, ale szczególnie gościom.

Biorąc pod uwagę globalność Facebooka i postrzeganie go już w wymiarze produktu kultowego, pomysł na taki kanał wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Użytkownicy Facebooka już przez samo to, że należą do serwisu, czują się jedną wielką rodziną. Myślę, że spodoba im się możliwość wspólnego czatowania i podglądania pracowników serwisu.

źródło: media2.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa