Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Pracownicy lotniska okradali bagaże

Pracownicy lotniska okradali bagaże

2010-08-10 08:55:05

Dwaj sprzątacze z lotniska Luton zostali skazani na kary więzienia po udowodnieniu, że kradli wartościowe przedmioty z bagaży pasażerów. Kradzież została ujawniona dzięki nagraniom z kamer CCTV.

Reklama ogólnosieciowa

Pracownicy wyciągali z toreb i walizek iPody, papierosy i pieniądze. W domu jednego ze złodziei, Anthony’ego Curranta, policja znalazła 32 tys. funtów w gotówce oraz 12 tys. sztuk papierosów i 66 paczek tytoniu. W domu drugiego sprawcy, Abdula Hussaina, odkryto wiele urządzeń elektronicznych, biżuterię, gotówkę oraz 4800 sztuk papierosów i 144 paczki tytoniu.

Śledztwo wszczęto się na początku tego roku, na skutek powtarzających się skarg pasażerów. Po przejrzeniu nagrań z kamer przemysłowych okazało się, że dwaj pracownicy firmy sprzątającej Interserve zabierali bagaże podróżnych z hali odpraw bagażowych do mniejszego pomieszczenia, gdzie dokonywali kradzieży. Złodzieje zostali aresztowani w lutym. Currant spędzi w więzieniu pól roku, a Hussain trzy miesiące.

Po zatrzymaniu obu sprawców liczba kradzieży na lotnisku Luton spadła o 77 proc.

Źródło: Goniec

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa