Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Watford [zmień miasto]

Watford -> Ile kosztuje życie na Wyspach?

Ile kosztuje życie na Wyspach?

2010-07-07 19:17:15

Jedna z fundacji sprawdziła ile trzeba zarabiać, aby żyć na minimalnym poziomie, akceptowanym przez brytyjskie społeczeństwo. Raport Joseph Rowntree Foundation (JRF) pokazał ile tak naprawdę kosztuje życie na Wyspach. Jak mówi Julia Unwin z JRF nie chodzi tylko o przeżycie, ale o życie i poczucie przynależności do społeczeństwa.

Reklama ogólnosieciowa

Okazało się, że osoba samotna potrzebuje minimum dochodu na poziomie 14 400 funtów rocznie, z kolei para z dwójką dzieci – 29 200 funtów.  Fundacja przedstawiając dane pokazała jaka przepaść dzieli minimalne ustawowe wynagrodzenie i te potrzebne do godnego życia.

Przykładem tego jak bardzo zmienia się brytyjskie społeczeństwo jest podejście do posiadania komputera i łącza internetowego w domu. Zdaniem Brytyjczyków obecnie te dwie rzeczy powinna posiadać każda osoba w wieku produkcyjnym, z kolei jeszcze kilka lat temu wymóg ten był kierowany do osób posiadających dzieci w wieku szkolnym.
Dla emerytów i rencistów dostęp do Internetu również zyskał na znaczeniu, ale nie jest on tak konieczny, jak w przypadku młodszego pokolenia.
Drugim przykładem, który również jest wyznacznikiem oczekiwanego minimum, są wakacje.  Standardem dla każdego mieszkańca Wysp są jednotygodniowe wakacje przynajmniej raz do roku.

Jednak dane zawarte w raporcie mają się nijak do kosztów życia w Londynie. Według fundacji statystyczny Brytyjczyk żyjący samotnie na czynsz potrzebuje średnio około 210 funtów miesięcznie, a zgodnie z informacjami pochodzącymi ze strony www.workgateways.com, taka sama osoba żyjąca Londynie musi za mieszkanie zapłacić znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, w której części stolicy chce się mieszkać. Osoba samotna, która dzieli z kimś mieszkanie musi na nie wydać średnio od 290 do 400 funtów, a jeśli chce wynająć kawalerkę to kwota ta mieści się w granicach 600 – 800 funtów na miesiąc. 

Na stronie www.minimumincome.org.uk znajduje się kalkulator na podstawie, którego można obliczyć ile powinniśmy zarabiać, aby żyć na minimalnym poziomie. Jednakże osoby żyjące w metropolii, ze względu na bardzo wysokie koszty wynajmu, powinny raczej skorzystać z drugiego kalkulatora www.minimumincome.org.uk/adjustments w którym podaje się wysokość wydatków i na tej podstawie oblicza się minimalne wynagrodzenie potrzebne do godnego życia w Londynie.

źródło http://elondyn.co,uk

Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa