Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Wrexham [zmień miasto]

Wrexham -> O mieście -> Akwedukt Pontcysyllte

Akwedukt Pontcysyllte

2010-06-28 02:01:36

Wybierz się w internetowa podróż po 11 milowym odcinku Kanału Llangollen , który został umieszczony na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Reklama ogólnosieciowa

Kanał zaczyna się obok Horseshoe Falls i biegnie w kierunku Trevor Wharf oraz w stronę światowej sławy Akwedukt Pontcysyllte(KLIKNIJ) - który był podstawowym atutem przy ubiegania się o status obiektu Światowego Dziedzictwa kultury.

Akwedukt Pontcysyllte jest powszechnie uznawany za jeden z największych osiągnięć inżynierii Thomasa Telforda - jednego z największych konstruktorów okresu rewolucji przemysłowej w Wielkiej Brytanii.
 Akwedukt jest bezprecedensowym pomysłem inżynieryjnym, tworząc go Telford przełamał wiele konwencji obowiązujących na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że odlane z metalu koryto akweduktu o szerokości 3.25 oraz długości 307 metrów, zostało ułożone na 18tu kolumnach 37 metrów nad  rzeką Dee.


Pierwszy kamień został położony w lipcu 1795 a budowa trwała dziesięć lat całkowity koszt 47.018.

Akwedukt Pontcysllte jest jedną z głównych atrakcji turystycznych okręgu Wrexham . Jest ona dostępna z każdej ze stron - w Trefor (trasa oznaczona A539) lub Froncysyllte (trasa A5 (T)).

WrexhamWrexham, fot. Wrexham

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 2,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa