Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Crewe [zmień miasto]

Crewe -> Forum lokalne -> Budżet: Podatki w górę, cięcia w zasiłkach

Budżet: Podatki w górę, cięcia w zasiłkach

2010-06-24 01:05:41

Wszyscy podzielimy się tym bólem – zadeklarował George Osborne, brytyjski minister finansów podczas ujawniania budżetu, w którym proponowane są oszczędności w wysokości 120 mld funtów w ciągu najbliższych 5 lat oraz wzrost podatków.

Reklama ogólnosieciowa

- Wszyscy, zarówno bogaci, jak i biedni będą musieli zapłacić – dodał. Podatek od towarów i usług VAT ma wzrosnąć z 17,5 do 20 proc. Szacuje się, że ta podwyżka będzie kosztować przeciętną rodzinę 425 funtów rocznie.

Przewiduje się również zamrożenie i cięcia zasiłków oraz wynagrodzeń w sektorze publicznym. Oszczędności w wydatkach na pomoc społeczną zostaną zredukowane o 11 mld funtów. Obecna stawka Child Benefit zostanie zamrożona na kolejne trzy lata. Całkowicie zniknie Health in Pregnancy Grant (od kwietnia 2011), a Sure Start Maternity Grant można będzie dostać jedynie na pierwsze dziecko.

Pomoc w ramach Child Tax Credit zostanie ograniczona do rodzin z dochodami poniżej 40 tys. funtów rocznie, ale za to kwota tego zasiłku zostanie zwiększona dla rodzin biedniejszych. Podwyżka ma wynieść do 150 funtów rocznie ponad poziomem inflacji.

Przez najbliższe dwa lata pracownicy sektora publicznego, którzy zarabiają ponad 21 tys. funtów rocznie nie dostaną podwyżek. Zarabiający mniej dostaną w ciągu tych lat dwie podwyżki wynoszące po 250 funtów rocznie.

Do 28 proc. wzrośnie podatek od zysków kapitałowych dla najwięcej zarabiających, natomiast podatek dochodowy od spółek i osób prawnych zostanie zmniejszony z obecnych 28 proc. do 24 proc. w ramach „otwarcia na biznes”.

- Najbogatsi poniosą największe koszty, a ci najbardziej narażeni będą chronieni – stwierdził Osborne, chociaż opozycja z Partii Pracy nazwała przygotowany przez niego projekt „budżetem z piekła rodem”. W odpowiedzi na zarzuty minister oskarżył poprzedni rząd o doprowadzenie do katastrofalnej sytuacji. – Lata życia na długach i wydawania sprawiły, że nie mamy innego wyjścia – powiedział.


Ska, Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa