Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Moja kariera na Wyspach

Moja kariera na Wyspach

2010-06-22 23:33:17

Polish Psychologists' AssociationPolish Psychologists' Association

Drogi Czytelniku,

Piszę do Ciebie aby podzielić się swoimi doświadczeniami z Anglii. Mam na imię Ania i odkąd pamiętam zawsze chciałam osiągnąć sukces. To była jedyna rzecz na jakiej mi zależało. Mój problem polegał na tym, że nie wiedziałam jaką ścieżkę obrać.

Reklama ogólnosieciowa

W Polsce skończyłam Liceum Ogólnokształcące o kierunku humanistycznym. Wybór był przypadkowy i nie do końca wiedziałam co robić dalej. Kilka dni po maturze moja najlepsza koleżanka wyjechała do Anglii i zaproponowała mi przyjazd na Wyspy. Z racji tego, że nie miałam żadnych lepszych, planów postanowiłam podjąć to wyzwanie.

Lecąc samolotem do Londynu wyobrażałam sobie czekającą mnie kolorową przyszłość! Pieniądze, super pracę, ciuchy, wymarzone mieszkanie i swobodę. Jednak moje fantazje minęły się z rzeczywistością. Zatrudniłam się jako kelnerka w restauracji, mieszkanie dzieliłam z trzema osobami, a warunki były przeciętne. Zarobki pozwalały mi żyć godnie, ale czegoś mi brakowało. To coś, to spełnienie zawodowe, czucie się potrzebnym oraz wartościowym. W obcym kraju nie wiedziałam jak i od czego mam zacząć, aby spełnić swoje sny, czułam się zagubiona.

W takim poczuciu niskiej samooceny spędziłam w Anglii dwa lata. Nie chciałam wracać do domu, ale tym samym nie chciałam trwać w tej przygnębiającej sytuacji.  To zmieniło się pewnego dnia, gdy na jednym z polskich forum natknęłam się na ogłoszenie Polish Psychologists’ Association. Stowarzyszenie to pracuje z polskimi Doradcami Zawodowymi, którzy darmowo pomagają w planowaniu i rozwoju karier Polakom na emigracji.

Wraz z nimi wyznaczyłam cele, do których miałam dążyć. Znalazłam, motywację, siłę i energię, które przypomniały mi, że tak naprawdę kiedyś chciałam osiągnąć sukces. Wraz z pomocą konsultantów PPA znalazłam dziedzinę, w której jestem dobra – Public Relations. Dostałam się na związane z tym kierunkiem studia (tutaj Biuro Karier pomogło mi w przygotowaniu aplikacji). W międzyczasie odbyłam praktyki, podczas których nauczyłam się wiele i na co dzień spotykały mnie nowe wyzwania. Moja wiara w siebie wzrastała z dnia na dzień. Dziś piszę ten artykuł, bo czuję, że czeka mnie wielka zmiana. Jutro mam rozmowę kwalifikacyjną na program dla absolwentów w jednej z większych agencji reklamowych. Byłam zdenerwowana ale teraz wiem już, dzięki pomocy doradcòw Biura Karier, jakie są moje mocne strony, umiejętności i co najważniejsze wiem gdzie podążam. Wiem ròwinież, że lepsza znajomość samej siebie to niezawodny sposòb aby odnieść sukces w życiu zawodowym.

Jeżeli identyfikujesz się z powyższą historią skontaktuj się z naszymi Doradcami Zawodowymi w każdy wtorek w godzinach od 20:00-22:00 pod numerem telefonu: 020 3239 4010

Email: [email protected]

Zajrzyj na stronę po więcej informacji:

www.polishpsychologistsclub.org

 

* Powyższa historia oraz imię nadane bohaterce są fikcyjne i zostały stworzone na potrzeby Biura Karier PPA.

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa