Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Prasa Polonijna -> Londyńska policja ostrzega mundurowych przed CHWDP

Londyńska policja ostrzega mundurowych przed CHWDP

2010-05-14 11:12:50

Brytyjscy policjanci dostali od swych przełożonych oficjalną przestrogę, żeby nie dać się podpuścić polskim turystom i nie pozować z nimi do zdjęć. Powód? Służbowa notatka w tej sprawie autorstwa Metropolitan Police zawiera też wyjaśnienie skrótu „CHWDP”, który odręcznie napisany na kawałku papieru często towarzyszy publikowanym w internecie zdjęciom roześmianych Polaków stojących obok brytyjskich stróżów prawa.

Reklama ogólnosieciowa

Notatka, która trafiła do londyńskich policjantów wyjaśnia, że „CHWDP” to często występujące na polskich ulicach graffiti będące manifestacją niechęci polskiej młodzieży do mundurowych. Zawiera też dokładne tłumaczenie skrótu. Została wydana po tym, jak przynajmniej kilku tutejszych policjantów znalazło się na zdjęciach w towarzystwie rozradowanych młodych Polaków trzymających taki właśnie napis. - Teraz znamy już jego znaczenie i nie damy się więcej nabierać – powiedział gazecie Daily Star jeden z policjantów.


Gazeta cytuje też fragment policyjnego okólnika: „W przypadku, gdy jacyś mili polscy turyści poproszą was o zapozowanie z nimi do wspólnej pamiątkowej fotografii, wiedzcie, że skrót CHWDP oznacza „penis up the bottom of the police” i jest często spotykanym na polskich ulicach graffiti. Nie dajcie się więc nabrać! - czytamy.

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa