Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Torbay [zmień miasto]

Torbay -> Polish Film Festival - 'Okiem Widza'

Polish Film Festival - 'Okiem Widza'

2010-05-08 15:53:20

 
Jak przystało na stolicę , dzieją się w niej wielkie rzeczy . Koncerty , występy , przedstawienia , festiwale .Tak powinna żyć każda stolica i tak też jest w stolicy Devonu ,Exeter . W tę mieszankę kulturalną bardzo dobrze wpisał się Festiwal Polskich Filmów " KINOTEKA" .
To wielkie przedsięwzięcie kulturalne , zrobione naprawde profesjonalnie . Zarówno od strony organizacyjnej jak  i doboru filmów . Pełne i rzetelne informacje o filmach i miejscach gdzie będą prezentowane , podnosi range festiwalu . Interesujące jest że filmy można oglądac w kilku  różnych salach filmowych .

Reklama ogólnosieciowa

W Queens Building University of Exeter odbyło się otwarcie festiwalu . Trafione miejsce , bo blisko studentów sztuki filmowej i
sam prezentowany film  .  "Uciekinier " Marka Pawłowskiego . Doskonały wybór  na pierwszą prezentacje polskiej kinematografii .
Dokument opowiadający prawdziwą historię , ucieczki z obozu zagłady w Oświecimiu , Kazimierza Piechowskiego i trzech innych więżniów . Perfekcyjnie przygotowana i szczęśliwie zakończona .Zrobiony bardzo rzetelnie i z kilkoma naprawde światowej klasy trikamy montażowymi .Widzowie mogli zobaczyć wielką produkcje i studenci cos podglądnoć . I po projekcji porozmawiać z reżyserem .
 
W ciągu kilkunastu dni wyświetlonych zostało sześć różnych filmów . Na mnie osobiście największe wrażenie zrobił film  " Mała Moskwa " Waldemara Krzystka  . Kolejna prawdziwa historia . Tym razem miłosna ,  bez hepy end'u . Wydażyła się w 1965 roku w Legnicy gdzie wówczas stacjonował najwiekszy najdalej wysunięty na zachód ,radziecki garnizon . Zakochali się w sobie polski porucznik i żona radzieckiego oficera. Cudowny film ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi . Pięknie opowiada losy nieszczęśliwej miłości , i co ważne bez scen rozbieranych . Do tego dialogi w języku rosyjskim  i  polskim  oraz tłumaczenie w języku angielskim .
 
Pamiętam jak niewiele miłem czasu by zdążyć do kina . W godzine przygotowanie  obiadu  , kąpiel i biegiem na film . Jednak nie żałuje a wręcz cieszę się na wspomnienie tego zamieszania . To był naprawdę ciekawy , mile spędzony czas wśród znajomych i nowo poznanych
osób . Połączny z oglądaniem filmów .   
Cierpliwie czekam na następne siedem filmów od 29 kwietnia do 14 maja . A zapowiada się interesująco !
Po szczególy prosze zaglądnąć na   www.polishfilmfestival.exeter.pl
 
Twórcom festiwalu bardzo dziękuję za przeżycia ! I zapraszam wszystkich do kin !
                                                                                                                                                       Robert Sieradzki

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa