Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> "Nasz Kontakt" - miesięcznik pol-ang -> Dwie połówki skrajnego jabłka

Dwie połówki skrajnego jabłka

2010-04-10 00:13:45

Jestem młodą matką i żyję w kraju przeciętym na połówki. Mniejsza o to, że nazywana jest ta nasza kraina raz Ryziulandem a raz Kaczystanem.  Sytuacja skrajna, niczym dwie połówki jabłka, objawiła mi się demonicznie na małej niebieskiej mapce w gazecie, ilustrując podział  naszej  europejskiej działki na części ekonomiczne. Obrazek przedstawiał średnie zarobki w  Polsce i straszył na pierwszej stronie popularnego dziennika. Jeśli pozostać przy owocowej metaforze to ja zamieszkuję tez zdecydowanie „robaczywą” część.

Reklama ogólnosieciowa

Jednak ojczyzna nasza nie tą kwestią stoi. W mediach roi się od sensacji, niemal żywcem wyjętych z teatru absurdu, choć w trochę innych dekoracjach. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że oto najpoważniejszym problemem jest pytanie kto wygra 11 edycję TZG albo co znowu powie niejaka Mucha w programie o tancerzach.  Od czasu do czasu rozrywkę zapewniają nam politycy , kłócąc się i grożąc sobie nawzajem. Temperatura wzrasta do poziomu krytycznego, gdyż rok 2010 to rok wyborów prezydenckich i spora jest nasza szansa na to, że w świetlaną przyszłość poprowadzi nas „loose cannon” Sikorski.

Co jednak z tego dla młodej matki? Tydzień zaczął się obiecującą datą 8 marca, ale i tak do historii znowu przejdą manify obłożone dziwacznymi transparentami oraz pewne rewolucyjnie nastawione łodzianki, które obwiesiły miasto plakatami zachęcającymi do wyjazdu na Wyspy w celach uznanych w Polsce za przestępcze.  Upiorna cisza nadal zalega w temacie promocji polskich mam jako dobrych pracowników. Widać u nas manifest także jest postrzegany w kategoriach czarnej komedii albo, co gorsza, ulicznej edycji znanego z TV show rozrywkowego.

Codzienność, urozmaicona papierowymi skandalami, nadal pozostaje w szarawych tonacjach i od młodych mam wymaga umiejętności niemal magicznych, na przykład wychowania dziecka i utrzymania rodziny  bez popadania w ekonomiczną skrajność. 

 

 

Izabela D. Kasperek

Art. pochodzi z miesięcznika NASZ KONTAKT.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa