Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Jest termin wyborów do parlamentu: 6 maja

Jest termin wyborów do parlamentu: 6 maja

2010-04-06 17:05:52

Wybory powszechne do brytyjskiego parlamentu odbędą się 6 maja – premier Gordon Brown oficjalnie potwierdził wybór tej daty.

Reklama ogólnosieciowa

Premier Gordon Brown wygłosił mowę przed swoją siedzibą przy Downing Street, w której zażartował, że wybrany termin był „najgorzej strzeżoną tajemnicą ostatnich lat”.

– Przez kilka najbliższych tygodni objadę cały kraj wzdłuż i wszerz przekazując ludziom bardzo jasną i prostą wiadomość: Wielka Brytania jest na drodze do gospodarczego ożywienia i nic nie powinno tego ożywienia zakłócić – stwierdził.

Rozwiązanie parlamentu ma nastąpić 12 kwietnia. Brown wygłosił swoje przemówienie po złożeniu wniosku przygotowanego przez premiera u królowej Elżbiety II. To monarchini formalnie przypieczętowała termin zarówno zakończenia prac obecnego parlamentu, jak i datę głosowania.

Największe szanse na przejęcie władzy ma Partia Konserwatywna, chociaż według ostatnich sondaży przewaga torysów nad rządzącymi od 13 lat laburzystami stopniała do 4 proc.

Według sondażu dla dziennika „The Guardian” na partię Davida Camerona zamierza głosować 37 proc., a na laburzystów 33 proc. ankietowanych. Na Liberalnych Demokratów zamierza oddać głosy 21 proc. uczestników sondażu.

Lider konserwatystów wygłosił swoją mowę rozpoczynająca oficjalną kampanię nad brzegiem Tamizy. – Nie musicie być skazani na kolejne pięć lat z Gordonem Brownem – powiedział do otaczających go wyborców.

Eksperci uważają, że tegoroczna kampania będzie jedną z najbardziej zagorzałych w historii. Jeszcze nigdy szanse nie były tak wyrównane, a ostateczny wynik tak niepewny. Po raz pierwszy dojdzie też do telewizyjnej debaty wyborczej na żywo pomiędzy liderami partii, które mają szanse na zdobycie największej liczby głosów.


Ska, Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa