Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Świat -> Przewiercili się do banku jak w kinie

Przewiercili się do banku jak w kinie

2010-04-01 22:31:18

Włamywacze okradli jeden z paryskich banków. Aby się do niego dostać przebili się w nocy przez ścianę podziemnego skarbca, zrabowali prywatne depozyty sejfowe, a zanim uciekli przez kilka godzin przetrzymywali strażnika.

Reklama ogólnosieciowa

Do napadu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Złodzieje dostali się do skarbca w oddziale banku LCL w pobliżu paryskiej Opery Garnier przez sąsiadującą z nim piwnicę. Zanim uciekli podpalili skarbiec, żeby zatrzeć za sobą ślady.

Strażnik został uwolniony, kiedy złodzieje uciekli. Zawiadomił strażaków, którzy zgasili pożar. Na miejscu znaleziono osmalone resztki narzędzi budowlanych.

Zdarza się, że złodzieje napadają we Francji na samochody opancerzone, ale przewiercenie się przez 80-centymetrową ścianę to "raczej dziwny sposób postępowania" - uważa rzeczniczka paryskiej prokuratury Isabelle Montagne.

Wciąż nie wiadomo, jak włamywacze dostali się do podziemnego pomieszczenia przylegającego do skarbca. Strażnik, którego trzymano jako zakładnika twierdzi, że trzech napastników przez 9 godzin kazało mu stać pod ścianą z szeroko rozpostartymi nogami i rękoma.

"Powiedzieli mu: jeśli chcesz żyć nie oglądaj się" - relacjonuje kolega strażnika.

Na zdjęciach pokazanych przez francuską telewizję widać, że otwór wywiercony przez włamywaczy jest na tyle szeroki, żeby przeczołgał się przez niego szczupły mężczyzna. Dziurę już ponownie zabetonowano.

Źródło: Goniec - Dziennik.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
Va Bank w innej wersji.
Co raz wymyślniejsze sposoby na włamania.
Dość zaskakujące że im sie udało.
Dodatkowo sprawcy nie złapani.
  • 2010-04-14 11:01
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa