Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Polacy obwołani miłośnikami Anglii

Polacy obwołani miłośnikami Anglii

2010-03-15 12:18:06

Serwis Skyscanner nazywa Polaków jednymi z największych miłośników Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę liczbę pasażerów latających między Wyspami a resztą świata. To, o czym Skyscanner nie pisze to fakt, że polska miłość do UK może być w praktyce miłością do funta.

 

Polska znalazła się na drugim miejscu najbardziej popularnych połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w samolotach do i z pierwszej na liście Hiszpanii siedzą głównie jadący na wczasy Brytyjczycy, to właśnie my jesteśmy narodem najchętniej odwiedzającym Zjednoczone Królestwo.

Reklama ogólnosieciowa

Z okazji zbliżającego się w Brytyjskiego Tygodnia Turystyki (15-21 marca 2010) przeglądarka połączeń lotniczych Skyscanner opublikowała ranking najbardziej popularnych tras łączących Wielką Brytanię z innymi krajami.

Pierwsza na liście jest Hiszpania. Kraj ten rok w rok nawiedza kilkunastomilionowa rzesza spragnionych słońca poddanych królowej Elżbiety II. Do tego doliczyć jeszcze trzeba kilkusettysięczną grupę brytyjskich emerytów, którzy zrażeni szarzyzną własnego nieba, postanowili na stare lata przenieść się w miejsce bardziej przytulne i suche.

Drugie miejsce na liście zajęły połączenia z Polską. Przyczynił się do tego głównie masowy exodus naszych rodaków, który rozpoczął się 1 maja 2004 roku.

„Polacy, którzy przybyli do UK w ciągu ostatniej dekady, masowo przyczynili się do zacieśnienia polsko-brytyjskiej przyjaźni i konsekwentnie przyczynili się do wzrostu ilości połączeń pomiędzy dwoma krajami” – donosi raport Skyscannera.

Dopiero trzecie miejsce za Polakami zajmują wydający najwięcej na świecie na turystykę Niemcy.

Ranking najpopularniejszych połączeń z Wielką Brytanią1. Hiszpania
2. Polska
3. Niemcy
4. Włochy
5. Irlandia
6. Francja
7. Portugalia
8. USA
9. Japonia
10. Grecja

ryk, Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa