Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Nikt nie odpowie za śmierć Polaka pod Alton Towers

Nikt nie odpowie za śmierć Polaka pod Alton Towers

2010-03-11 00:18:16

Brytyjskiej policji nie udało się zebrać wystarczających dowodów, aby postawić przed sądem winnych spowodowania wypadku piętrowego autobusu, w którym zginął Polak – pisze lokalna gazeta „Derby Telegraph”.

Po trwającym ponad półtora roku śledztwie w sprawie tragicznego wypadku autokaru, w którym zginął Polak, funkcjonariusze Stattfordshire Police przekazali wszystkie akta sprawy do Prokuratury Koronnej. Jej przedstawiciele stwierdzili, że zawarte w dokumentach dowody nie wystarczą na postawienie komukolwiek zarzutów.

Reklama ogólnosieciowa

Wypadek miał miejsce w sierpniu 2008 roku w pobliżu parku rozrywki Alton Towers. Piętrowy autobus najpierw nie wyrobił na zakręcie, przebił mur, a następnie stoczył się z nasypu do ogrodu na prywatnej posesji. Zatrzymał się dosłownie kilka metrów od domu.

W sumie w jego wyniku rannych zostało 70 pasażerów, pracowników gospodarstwa rolnego, którzy wybrali się do parku rozrywki. Jedyną śmiertelną ofiarą był 27-letni Piotr Wolski.

Wkrótce po dramatycznych wydarzeniach rodzice zmarłego tragicznie mężczyzny przysłali do redakcji „Gońca Polskiego” list z prośbą o pomoc w ustaleniu okoliczności śmierci ich syna.

„Mój syn jak i pozostali pasażerowie byli pracownikami farmy owoców - Lutton Farm - niedaleko Peterborough. Wielu z nich doznało obrażeń ciała i zostało przewiezionych do szpitala. Niestety mój syn nie przeżył. Ja i moja małżonka mieszkamy w Polsce. Zwróciliśmy się do kancelarii prawnej Leveness, z prośbą o reprezentowanie nas w postępowaniu mającym na celu ustalenie przyczyny wypadku oraz uzyskaniu ewentualnego odszkodowania – pisał w liście ojciec Piotra, Antoni Wolski.

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa