Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Książę Karol odwiedził Polonię na Hammersmith

Książę Karol odwiedził Polonię na Hammersmith

2010-02-25 14:03:02

Następca brytyjskiego tronu książę Karol z małżonką księżną Camillą złożyli kurtuazyjną wizytę w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w londyńskiej dzielnicy Hammersmith. Książęcą parę witała brytyjska Polonia.

Reklama ogólnosieciowa

Książę Walii i księżna Kornwalii przyjechali do POSK-u tuż po godzinie 16.30. Na progu ośrodka zebrał się spory tłum przechodniów zaskoczonych niecodziennym widokiem. Na początku wizyty książę obejrzał wystawę z okazji 30. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania ruchu „Solidarność”.

W Sali Teatralnej POSK-u na szacownych gości czekali przedstawiciele brytyjskiej Polonii z ostatnim prezydentem Polski na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim, ambasador RP Barbarą Tuge-Erecińską i generałową Ireną Anders. Podczas gdy starsze pokolenie zasiadło na widowni, scenę w całości przejęły dzieci. Książęca para wysłuchała minirecitalu w wykonaniu 12-letniego pianisty Karola Rybarczyka, a potem obejrzała fragment sztuki „Król Maciuś I” brawurowo zagranej przez dziecięcą trupę Teatru Syrena

Wizyta była również okazją dla zaproszonych gości, by porozmawiać niemal w cztery oczy z księciem i księżną. – Książę pytał o nasze mundury – opowiadała przejęta Monika Węglarz, harcerka z londyńskiego hufca „Warszawa”. – Interesował się, co znaczą poszczególne odznaki i insygnia, zadał tez pytanie o polskie jedzenie.

– Wcale nie byli tacy sztywni, jak mi się zdawało. Zupełnie normalnie się z nimi rozmawiało – relacjonował krótką rozmowę z książęcą parą jeden z małych aktorów Teatru Syrena.

Wizyta księcia Karola z małżonką w POSK-u trwała około 1,5 godziny. Jak informowała Amanda Foster z Clarence House, instytucji odpowiedzialnej za wizerunek księcia i jego rodziny, Karol spotkał się z przedstawicielami Polonii, by podkreślić swoje uznanie dla wkładu Polaków w życie i rozwój Zjednoczonego Królestwa.

Żródło: Goniec

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa