Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Torbay [zmień miasto]

Torbay -> Powstaje polska szkoła w Torquay

Powstaje polska szkoła w Torquay

2010-02-19 09:24:24


PO blisko rocznej przerwie polskie dzieci z Torbay już wkrótce będą ponownie miały okazję uczestniczenia w zajęciach poświęconych nauki polskiego języka z elementami kultury, geografii i historii bez konieczności dojazdu do szkół w Plymouth lub Exeter, w Torquay powstanie bowiem polska szkoła sobotnia.

Reklama ogólnosieciowa

Arleta Glynn, pochodząca z Kalisza, a obecnie zamieszkała w Torquay wykwalifikowana nauczycielka zamierza zająć się prowadzeniem szkoły, w której naukę będą mogły podjąć dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w języku polskim – zarówno te, które przebywają w UK od niedawna, jak i te, które urodziły się w tym kraju i których pierwszym językiem jest angielski.

„W Torbay naprawdę brakuje polskiej szkoły,“ – mówi Arleta. „Jako mama uważam, że dzieci powinny mieć okazję do nauki polskiego, a nie każdy rodzic jest w stanie dowozić je na zajęcia co sobotę do odległych miast.“

Arleta, która ma doświadczenie jako nauczycielka w polskiej szkole sobotniej w Londynie, a także w angielskich szkołach podstawowych, planuje zorganizowanie nauki w grupach, w zależności od poziomu zaawansowania i wieku dzieci.  Program nauki będzie zgodny z programem Polskiej Macierzy Szkolnej i w przyszłości Arleta ma zamiar ubiegać się o patronat tej instytucji.

Nauka odbywać się będzie w przyjemnej, zrelaksowanej atmosferze, poza czytaniem i pisaniem po polsku dzieci poznają także polskie piosenki i wiersze.

Arleta poszukuje w tej chwili odpowiedniego miejsca na szkołę, chciałaby, aby zajęcia rozpoczęły się jeszcze w tym roku szkolnym.

Jeśli jesteś zainteresowany wysłaniem swojego dziecka do polskiej szkoły, skontaktuj się z Arletą pod numerem telefonu 07853314189 lub emailowo [email protected].

, fot. Polska Szkoła w Torquay

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa