Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Torbay [zmień miasto]

Torbay -> Polski zespół ludowy w Chudleigh - dziś wieczorem!

Polski zespół ludowy w Chudleigh - dziś wieczorem!

2010-02-19 09:17:39


CIEKAWIE zapowiada się dzisiejszy wieczór w Chudleigh (niedaleko Newton Abbot) kiedy w tamtejszej Community Hall zagra polski zespół Stela. 

Pieśni i opowieści nawiązujące do folkloru Mazur i Suwalszczyzny zaprezentowane będą przez czterech młodych muzyków – Monikę Rudowicz – wokal, Gosię Makowską – wokal, akordeon, Agnieszkę Sroczyńską – wokal, skrzypce and oraz Szymona Białka na gitarze. Grupa została zaproszona na trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i w Devon grają pod patronatem organizacji Villages in Action.

Reklama ogólnosieciowa

Stela, której muzycy wcześniej udzielali się w zespole Dautenis, stara się uratować od zapomnienia i nieco uwspółcześnić tradycyjną muzykę suwalszczyzny - z powodzeniem.  Tradycyjne folkowe pieśni przyozdobione zostały współczesnym brzmieniem, muzycy, pomimo akustycznego, ludowego instrumentarium, wplatają w swoją muzykę elementy jazzu.  Cechą charakterystyczną Stela są bogate aranżacje i wspaniałe wokalne harmonie, typowe dla polskich pieśni ludowych.

Grupa gra 12 koncertów w całej Anglii, jest to ich pierwsza trasa koncertowa w tym kraju. 

Wieczór z muzyką Stela zabierze cię w nostalgiczną podróż i pozwoli na nowo odkryć piękno polskiej tradycji.

Stela zagra w Chudleigh Community Hall w ten piątek, 19 lutego.  Koncert rozpocznie się o 20, przed koncertem planowane są warsztaty wokalne otwarte dla wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie.  Bilety będą dostępne przed koncertem, można je także zarezerwować telefonicznie pod numerem 01626 852553.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa