Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Bandyci partacze skazani na więzienie.

Bandyci partacze skazani na więzienie.

2010-02-12 19:00:33

Trzej bandyci, którzy sami dostarczyli policji dowody swojej winy, skazani zostali na 34 miesiące pozbawienia wolności każdy. Po odsiedzeniu wyroku cała trójka zostanie deportowana do Polski.Reklama ogólnosieciowa

18 października ubiegłego roku bracia Aleksander (19 l.) i Mateusz (21 l.) Gawińscy oraz 18-letni Hubert Kowalczyk postanowili dokonać napadu na The Maltings Restaurant w Perth. Zamaskowani rabusie wtargnęli do restauracji, poturbowali dwie osoby z obsługi, po czym ukradli gotówkę z kasy, vouchery, utarg siedmiu kelnerów i puszkę z pieniędzmi. Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Szybko okazało się, że Polacy niezbyt dobrze przemyśleli swoje plany. Kowalczyk, który jakiś czas przed napadem stracił pracę w napadniętej przez gang restauracji, od razu znalazł się na szczycie listy podejrzanych.

Kiedy policja przeszukała mieszkanie, które wynajmowała cała trójka, znalazła w nim mapę pomieszczeń restauracji z wypisanymi imionami członków grupy oraz skrawki spodni, z których napastnicy zrobili sobie kominiarki użyte podczas skoku.

- Uważam, że wasze zachowanie stanowi rzeczywiste i poważne zagrożenie dla podstaw interesu społecznego. Ze względu na porządek i bezpieczeństwo publiczne, właściwą wydaje się potrzeba deportacji – powiedziała prowadząca sprawę prezes sądu okręgowego Lindsay Foulis.

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
i słusznie
  • 2010-02-12 20:01
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa