Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Imigranci muszą zasłużyć na brytyjskie zasiłki

Imigranci muszą zasłużyć na brytyjskie zasiłki

2010-02-07 00:40:38

Wysoka rangą polityk Partii Pracy proponuje wprowadzenie zakazu pobierania zasiłków przez imigrantów, którzy dopiero co osiedlili się w Wielkiej Brytanii. Minister kultury Margaret Hodge twierdzi, że nowi przybysze powinni na nie "zasłużyć" - napisał "Goniec".

 

Reklama ogólnosieciowa

Deklaracja posłanki z regionu Barking i Dagenham budzi mniejsze zdziwienie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w nadchodzącej walce o mandat do nowego parlamentu Hodge będzie musiała się zmierzyć z liderem Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP). Nick Griffin z pewnością będzie grał imigracyjną kartą w kampanii wyborczej.

Wypowiadając się dla dziennika "Daily Mail" kandydatka laburzystów stwierdziła, że politycy muszą z odwagą poruszać kontrowersyjne tematy, by stawić czoła rosnącej popularności partii nacjonalistycznej.

Jej zdaniem nawet użycie słowa "imigracja" wywołuje oburzenie, a cała debata na ten temat naznaczona jest stygmatem rasizmu. – W rezultacie ludzie czują się dotknięci tym, co wydaje im się niesprawiedliwością, a BNP i inne prawicowe partie wykorzystują tę frustrację do budowania poparcia – powiedziała.

Hodge proponuje rozwiązanie problemu imigracji poprzez system punktowy, w którym liczyłby się czas zamieszkania w UK, obywatelstwa albo płacenia składek ubezpieczenia.

– Nie ma to nic wspólnego z rasą, chodzi o jasny system, zrozumiały dla ludzi i widziany jako sprawiedliwy – dodała minister kultury - doniósł goniec.com.

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa