Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Zapłacimy więcej za gaz

Zapłacimy więcej za gaz

2010-01-22 08:20:53

Widziałeś już swój rachunek za ogrzewanie? Jeśli nie, przygotuj się na szok. Według dziennika „Daily Mail” średni rachunek za okres jesienno- zimowy (tj. listopad, grudzień, styczeń) ma wynieść około 360 funtów.

Reklama ogólnosieciowa

    W ostatnich kilku tygodniach, kiedy zima na dobre zawitała na Wyspy, mieszkańcy ogrzewali swoje mieszkania non stop. Trudno się dziwić, gdyż temperatury spadły poniżej zera, a domy na wyspach nie należą do energooszczędnych.


Wprawdzie cena gazu dla odbiorców detalicznych spadła o 10 procent, niestety wciąż jest drogo. W tym samym czasie dostawcy otrzymali 60 procentową obniżkę. Co niestety nie wpłynęło na obniżenie rachunków prywatnym odbiorcom.

- Nie byłam w stanie oszczędzać w ostatnich tygodniach, było po prostu za zimno. Mam małe dzieci i grzejniki włączone są non stop. A mimo to każdego ranka i tak jest zimno. Przed wstaniem z łóżka zawijałam się w koc, aby dojść do toalety. Były takie dni, że kaloryfery w ogóle nie działały. Nie były to długie przerwy, np. kilkanaście godzin ale nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego. Z trwogą myślę o nadchodzącym rachunku. Nie wiem jak to będzie -mówi mama Jasia i Pawełka.

Zużycie gazu w ostatnim okresie jest o 60 procent większe  w stosunku do poprzednich zim. Według dziennika średni rachunek wynosić będzie około 360. Zawyżenie cen dostawców, spowoduje, że zarobią ponad 800 mln funtów.

 

Agnieszka Raduj/ Daily Mail

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa