Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Demonstracje pod domem Jaruzelskiego

Demonstracje pod domem Jaruzelskiego

2009-12-14 02:31:27

W nocy z  12 na 13 grudnia, po raz kolejny pod domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego w Warszawie spotkały się dwie manifestacje. Zwolenników oraz przeciwników generała i stanu wojennego oddzielał szpaler policji.

Reklama ogólnosieciowa

Wśród zgromadzonych demonstrantów było ok. 200 przeciwników Jaruzelskiego. Przynieśli ze sobą transparenty z napisami „Czekamy na sprawiedliwość”, „Kto strzela do robotników jest zbrodniarzem” czy „Ukarać czerwonych zbrodniarzy”. Jak co roku, z zapalonych zniczy ułożyli krzyż, a o północy odczytali listę ofiar stanu wojennego. "Jesteśmy konsekwentni, będziemy tu co roku do momentu, aż zbrodnie stanu wojennego zostaną rozliczone, liczymy na to, że w 2010 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wyda skazujący wyrok na generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka" - powiedział Jarosław Krajewski z Forum Młodych PiS.

Po przeciwnej stronie znalazło się ok. 40 osób, które chciały wyrazić swoje wsparcie dla gen. Jaruzelskiego. "Jaruzelski to bohater, nie ma żadnych podstaw, aby go nazywać zdrajcą. Głęboko wierzę w to, że uchronił naród od absolutnej klęski jaką mogło wtedy być wkroczenie wojsk radzieckich" - mówił do zgromadzonych dziennikarzy Adam Ledwożyw z Racji Polskiej Lewicy. Zwolennicy Jaruzelskiego, także mieli transparenty, na których wypisano takie hasła jak: „Wierzymy ci generale”, „IPN kłamie” czy „Doktoraty z IPN na makulaturę”. Odśpiewali oni również hymn oraz wykrzykiwali w stronę swoich przeciwników oraz generalskich okien " „Generale jesteś wielki, a prawica to karzełki” oraz „Generale, żyj sto lat”.

Źródło: e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa