Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Edukacja -> Darmowe książki dla dzieci

Darmowe książki dla dzieci

2009-11-27 12:53:19

O TEJ wspaniałej akcji wie stosunkowo niewiele osób, choć reklamowana jest szeroko w mediach, poradniach zdrowia, bibliotekach i księgarniach. Mowa tu oczywiście o programie Bookstart - darmowych pakietach książeczek dla dzieci do 5 roku życia.  

Reklama ogólnosieciowa

Bookstart, to program narodowy, który ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do książek dla każdego dziecka w Wielkiej Brytanii, ma inspirować, pobudzać i zachęcać do czytania.  Celem Bookstart jest promowanie miłości do książek na całe życie, począwszy od najmłodszych lat, a nawet miesięcy, malucha.

Program uzupełnia kluczowe aspekty zdrowia dzieci przez stymulowanie i rozwój naturalnej ciekawości dziecka, a także rozwoju, kulturalnego, społecznego i emocjonalnego.  Bookstart obejmuje również dzieci rodzin
obcojęzycznych, w tym także, tak licznej na Wyspach, polskiej emigracji. W trosce o dobro wszystkich maluchów, dostępne są również książeczki dwujęzyczne. Ma to ogromne znaczenie dla promowania ojczystego języka, jak również dla nauki języka angielskiego.

Kathie Johnson, która w Torbay koordynuje program Bookstart, zaprasza polskie rodziny z dziećmi do lat czterech do odbiór zestawów książek, w języku angielskim i polskim.  Darmowe zestawy obejmują:

Bookstart for babies - to pierwszy zestaw, przeznaczony dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy. Zestaw składa się z: dwóch kolorowych książeczek, laminowanej strony z rymowankami, ulotkę informacyjną, oraz porady jak czytać by zainteresować dziecko, lista książek dla niemowląt oraz zaproszenie do zapisania się do biblioteki. Ten zestaw
otrzymuje się z reguły od pielęgniarek środowiskowych (health visitors).

Bookstart Plus - drugi z zestawów, przeznaczony dla dzieci w wieku 12-24 miesiące. Zawiera dwie edukacyjne książeczki, kredki świecowe, notatnik, listę książek dla starszaków oraz zaproszenie do biblioteki.

My Bookstart Treasure Chest - trzeci zestaw przygotowany jest dla dzieci w wieku 24-36 miesięcy. Zawiera książeczki, ukryte przegrodki na ksiazeczki i male zabawki, kredki świecowe, malowankę oraz blok rysunkowy.

W trosce o dobro wszystkich dzieci, zadbano również o potrzeby dzieci niepełnosprawnych  -  niewidomych i niedowidzących, oraz głuchych i niedosłyszących.

Dostępne są pakiety, przeznaczone właśnie dla nich, a materiały zawarte w paczkach, są tak dobrane, aby maksymalnie pomagały w rozwinięciu dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata.

Booktouch  -  dla dzieci niewidomych - dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niewidomych do 4 lat włącznie.
Opakowanie zawiera specjalne ksiazki "touch and feel", oraz pisane w języku Braille'a, książeczkę z poradami na temat książek dla osób niewidomych,  bawełnianą torbę.

Bookshine  -  dla dzieci niesłyszących - dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niesłyszących do 4 lat włącznie. Opakowanie zawiera specjalne książki, mające na celu stymulowanie zmysłów dzieci, matę rhyme book, książeczkę porad na temat książek dla dzieci niesłyszących, bawełnianą torbę.  O zestawy z serii Bookstart
rodzice oraz opiekunowie mogą zapytać health visitora lub w lokalnej bibliotece.
 Kathie zaprasza wszystkich rodziców do korzystania z biblioteki, jest ona także koordynatorem tzw. Book Crawl - programu zachęcającego maluchy do czytania, po określonej ilości przeczytanych książek dzieci otrzymują drobne prezenty i certyfikaty.

Wiele ciekawych materiałów związanych z programem Bookstart
znajdziecie na stronie  Bookstart - www.bookstart.org.uk, po dalsze
informacje należy się skontaktować z Kathie .

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa