Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Życie na podsłuchu

Życie na podsłuchu

2009-11-13 11:03:36

Niedawno cała Polska dowiedziała się, że podczas śledztwa dotyczącego dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego ABW podsłuchiwała m.in. Bogdana Rymanowskiego. Ale jak się okazuje podsłuchiwani byli nie tylko dziennikarze. Prokuratura dysponuje bowiem zapisami rozmów Sumlińskiego z obrońcami, w tym również z Romanem Giertychem.

Reklama ogólnosieciowa

Na podsłuchu był także drugi adwokat – Stanisław Rymar. Zarówno Rymar jak i Giertych dzwonili na numer Sumlińskiego, podejrzanego o próbę handlowania raportem o WSI. Jak pisze „Rzeczpospolita” , dziennikarzowi założono podsłuch za zgodą sądu, jednak prokuratura nie zniszczyła stenogramów po otrzymaniu zapisów rozmów.

Giertych twierdzi, że nagrywanie rozmów z obrońcami to łamanie prawa i zapowiada skargę do resortu sprawiedliwości. Według profesora Piotra Kruszyńskiego, karnisty z Uniwersytetu Warszawskiego, przeciw łamiącym prawo prokuratorom należy wszcząć postępowanie śledcze.

Źródło:e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa