Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polsko-ukraińskie ćwiczenia przed Euro 2012

Polsko-ukraińskie ćwiczenia przed Euro 2012

2009-10-26 11:51:32

Funkcjonariusze polskich i ukraińskich służb specjalnych przeprowadzili wspólne ćwiczenia antyterrorystyczne.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane na Ukrainie i trwało trzy dni. Polska oddelegowała do udziału w ćwiczeniach funkcjonariuszy z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, policji, żandarmerii wojskowej oraz pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Reklama ogólnosieciowa

Jednym z elementów scenariusza ćwiczeń była operacja odbicia zakładników z samolotu opanowanego przez terrorystów. Wzięli w niej udział m.in. funkcjonariusze Wydziału V ABW (jednostki antyterrorystycznej funkcjonującej w strukturach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego).

W praktyce sprawdzono także możliwości działania nowoczesnych środków wymiany informacji oraz procedury współpracy krajowych koordynatorów ochrony antyterrorystycznej w Polsce i na Ukrainie.

2.09 br. podpisano deklarację Szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentyna Naliwajczenki ws. rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej, przestępstw terroryzmu, nielegalnego obrotu bronią masowego rażenia i środkami jej przenoszenia oraz innych przestępstw i zagrożeń godzących w bezpieczeństwo obu Państw.

Opracowanie: Dariusz Materniak
Na podstawie: tvn24.pl, abw.gov.pl
Źródło: Portal Spraw Zagranicznych

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa