Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Strajk pocztowców

Strajk pocztowców

2009-10-22 12:35:39

W czwartek (22.10) o północy rozpoczął się, planowany na dwie doby, strajk pracowników brytyjskiej poczty.

Informacje te potwierdza związek zawodowy CWU (Communications Transport Union), który jednocześnie nie odwołuje możliwości ponownych protestów w przyszłym tygodniu. W czwartek będą strajkować kierowcy i pracownicy działu sortowania, zaś jutro wybierający listy i doręczyciele.

Reklama ogólnosieciowa

Bezpośrednimi przyczynami protestów są złe warunki pracy, plany modernizacji i niskie płace.

Billy Hayes, szef związku CWU, ostro skrytykował ministra ds. biznesu, przedsiębiorczości i reformy regulacyjnej Petera Mandelsona. Zarzucił mu uchylanie się od odpowiedzialności. Według niego ministrowi zależy na prywatyzacji poczty, w przeciwnym razie wymógłby na managemencie skorzystanie z arbitrażu w sprawach pracowniczych. Hayes zwraca uwagę, że zarząd poczty uznał, że jest gotowy do rozmów, lecz "tylko na swoich warunkach".

Dave Ward, wiceprezes związku poinformował, że jego instytucja otrzymała w środę list od zarządu pocztowego. Według niego pismo to merytorycznie łamało wcześniejsze ustalenia zawarte pomiędzy CWU a Royal Mail we wtorek. Wiceprezes dodał, że zarządowi poczty brak długofalowej wizji oraz pomysłu na dalszy rozwój. Dodał, że tak naprawdę ludzie nie chcą prywatyzacji usług pocztowych i podkreślił, że związek pocztowców stracił zaufanie do władz poczty. Szefostwo CWU zaznacza, że strajk nie odbyłby się gdyby spór dotyczył mało ważnych kwestii. Zdaniem Warda, dyskutowane obecnie sprawy mają kluczowe znaczenie nie tylko dla pracowników ale i dla odbiorców usług pocztowych.

Zarząd Royal Mail planuje zwiększyć liczbę pracowników dorywczych z piętnastu do trzydziestu tysięcy. To posunięcie jest według związku pocztowców niezgodne z prawem pracy i łamie wcześniejsze postanowienia.

Na podstawie: guardian, newstin
Michał Cyran
Portal Spraw Zagranicznych
fot tillwe flickr.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa