Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Llanelli [zmień miasto]

Llanelli -> O mieście -> "Llanelli Star" ma 100 lat

"Llanelli Star" ma 100 lat

2009-10-08 18:46:38

   Sto lat temu, 9 października 1909 roku w Llanelli został opublikowany pierwszy numer tygodnika "Llanelli Star". W najnowszym numerze dołączony został obszerny dodatek. Na 32 stronach, redakcja przypomina historię miasta, opisaną przez lokalnych dziennikarzy.

Reklama ogólnosieciowa

   Wydarzenia, które miały wpływ na wygląd miasta i jego funkcjonowanie. Najważniejsze informacje, fotografie i wzmianki jakie pojawiły się w „Star” na przestrzeni wieku. To tylko namiastka tego, co możemy odnaleźć w dodatku.

Informacje z minionych lat, artykuły oraz fotografie społeczeństwa, ukazują wciąż obowiązujący profil czasopisma. Profil, który choć przez lata modernizowany, wciąż służący lokalnemu odbiorcy.

Prasa lokalna w Llanelli była i nadal jest zwierciadłem życia codziennego mieszkańców. Redakcja przez lata stworzyła własne archiwum  życia społecznego. Przez stulecie tematyka tygodnika znacząco nie uległa zmianie.

Jak przed laty dziennikarze zajmują się dziennikarstwem społecznym. Piszą o rocznicach, ludziach zwyczajnych i niezwyczajnych, amatorach i zawodowcach, artystach, bezdomnych. Wspominają o problemach finansowych, mieszkaniowych.

Nie odcinają się, także od problemów globalnych. Wojny. Zaczynali od I wojny światowej, były publikacje o II i napaści Niemiec na Polskę. 100 lat później w 2009 wciąż gorącym tematem jest wojna ale już ta w Iraku.

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć: Jak śmiesznie wyglądał pierwszy samolot, który wylądował w LLanelli w 1912 roku? Jak mieszkańcy miasta świętowali dzień koronacji Królowej? . Sięgnijcie po nowy numer „Llanelli Star”.


polka

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa