Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Llanelli [zmień miasto]

Llanelli -> Zostawiasz dziecko z przyjaciółką- uważaj to nielegalne

Zostawiasz dziecko z przyjaciółką- uważaj to nielegalne

2009-10-02 21:06:17

Zajmowanie się dzieckiem znajomych, może okazać się przestępstwem. Ofsted*; organizacja zajmująca się kontrolą i regulacją przepisów dotyczących opieki nad nieletnimi w UK, gorliwie zajęła się jednym z takich przypadków.

Reklama ogólnosieciowa

   To historia dwóch kobiet, matek i przyjaciółek, obywatelek brytyjskich. Obie, po powrocie z urlopów macierzyńskich podjęły na nowo pracę. Ponieważ chciały zapewnić swoim dzieciom jak najlepszą opiekę, postanowiły, iż będą opiekować się nimi na zmianę. Dopasowały swoje grafiki i problem wydawał się rozwiązany. Należy nadmienić, iż obie panie są w czynnej służbie policyjnej.

Kobiety są zszokowane zarzutami Ofstedu

-Ufamy sobie, jesteśmy przyjaciółkami, nie tylko w pracy, ale także prywatnie. Nasze dzieci razem dorastają- tłumaczyła jedna z nich w wywiadzie dla telewizji BBC. Pewnego popołudnia jedna z kobiet (Lucy)jak zawsze miała pod opieką swoje dziecko i przyjaciółki.

-Do drzwi zastukała przedstawicielka Ofsted.Relacjonuje kobieta. Powiedziała, że anonimowy rozmówca poinformował organizację ,iż nielegalnie opiekuję się cudzym maluchem. Co z tego wynika- złamałam prawo- byłam zszokowana- mowi Lucy.

Nie sposób wyobrazić sobie oburzenia osoby, która na co dzień stoi na straży prawa. Według regulacji prawnych, kobiety są winne złamania prawa, ponieważ żadna z nich nie miała uprawnień do zajmowania się cudzym dzieckiem. Pomimo, iż nie płaciły sobie nawzajem, a opieka była tylko i jedynie przyjacielską przysługą, wciąż dla pracowników Ofsted’u jest to nielegalne.

Polki także nie kryją swojego oburzenia:

- To jakiś nonsens, pomoc przyjacielska, to coś bezcennego. A jeśli jest jeszcze bezinteresowna, to powinno się ją nagradzać i stawiać za przykład- sprawę komentuje Elka, polka, mama 6 latka.

   Według prawa W Wielkiej Brytanii osoby, która opiekują się nie swoim dzieckiem mogą to robić jedynie; nie dłużej niż dwie godziny dziennie i nie więcej niż 14 dni w ciągu roku. W innych przypadkach powinny być zarejestrowane, jako opiekunki do dzieci, posiadać zezwolenie od Ofsted,u i dokument o niekaralności (criminal records check). Wyłączeni z tej procedury są natomiast: dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz nianie, które zajmują się dziećmi w ich domach.


* Ofsted - Office for Standards in Education, Children's Services and Skills - powstał 1 kwietnia 2007. Zajmuje się kontrolą i reguluje prawo do opieki nad dziećmi i młodzieżą, a także kontroluje edukację i szkolenia dla uczniów w każdym wieku. Zamierzeniem organizacji jest poprawienie standardów i polepszenia szans edukacyjnych i życiowych dzieci i młodzieży. Aby osiągnąć ten cel- będziemy sprawozdać rzetelnie i zgodnie z prawdą, będziemy słuchać użytkowników i podmiotów świadczących usługi i będziemy komunikować się ze wszystkimi, którzy podzielają naszą wizję, od ,,usługodawców’’ do decydentów politycznych. Nasze sprawy będą bezpośrednio kierowane do Parlamentu Europejskiego. Niezależność nasza oznacza bowiem iż jesteśmy bezstronni.

Inf. na podstawie BBC i www.ofsted.gov.uk/Ofsted-home/About-us

polka

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 4,7)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa