Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Llanelli [zmień miasto]

Llanelli -> Chilean Wine Testing Evening w LLanelli

Chilean Wine Testing Evening w LLanelli

2009-09-29 02:09:52

   Pierwszego października Chilean Wine Testing Evening w LLanelli. Organizatorzy przygotowali około stu pięćdziesięciu rodzajów chilijskiego nektaru Dionizosa do posmakowania dla mieszkanców naszego miesta.

 

Reklama ogólnosieciowa

Tekst: 2rec


 

  Chile znajduje się w pierwszej dziesiątce producentów wina na świecie. Ten piękny kraj rozciągnięty pomiędzy Oceanem Spokojnym na wschodzie a Andami na zachodzie. Charaktryzuje się niezwykle zróżnicowanm klimatem; od suchego, pustynnego na północy, przez śródziemnomorski w częsci centralnej, do wręcz alpejskiego na południu. To wprost idealne warunki do uprawy winorośli, której początki sięgają czasów kolonizacji hiszpańskich konkwistadorów w XVI wieku. Obecnie najpopularniejsze odmiany uprawianej winorośli to Cabernet Sauvignon, Merlot i Carmenere.

Jakie jest chilijskie wino?

   Już wkrótce będziemy mogli się o tym przekonać. Stradey Park Hotel organizuje Chilean Wine Tasting w najbliższy czwartek 1 października. Ale jeśli nie moglibyście się doczekać, skorzystajcie z bogatej oferty win z tego kraju, które można dostac w lokalnych supermarketach. W Asdzie na ten przykład czeka na nas pachnące leśnym poszyciem i kojarzące się mocno ze smakiem poziomek Porta Cabernet Sauvignon Reserva 2008 z Central Valley(teraz w ofercie za jedyne 3 funty). Spragnieni! Mocniejszych wrażeń możemy poszukać w fantastycznie bogatym Shiraz od Luis Felipe Edwardsa z Colchagua Valley, gdzie ziemisty niemal charakter i niesłychana owocowość na palecie, ustępuje długiemu słodko- waniliowemu posmakowi(oferta 3 za 10 funtów). Dla miłośników białych win polecałbym szczep Sauvignon Blanc, który w Chile osiąga niebywałe stopnie świeżości ,obiecując rozkosz tropikalnych owoców. Wybór producenta zależy od Was, napomknę jedynie że w przypadku chilijskich win, celować można niemal w ciemno.

Chilean Wine Tasting 2009 - Llanelli, 1st October 2009 STRADEY PARK HOTEL, FURNACE, LLANELLI, CARMARTHENSHIRE,SA15 4HA, Tel. : 01554 758 171, w godzinach: 18-21.30 Wstęp: 5 funtów


polka

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa