Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Będą niezapowiedziane kontrole w kopalniach?

Będą niezapowiedziane kontrole w kopalniach?

2009-09-28 12:13:38

Parlamentarzyści, który pracują nad ustawą o prawie geologicznym i górniczym planują wprowadzić do niej zapis, który pozwoli Wyższemu Urzędowi Górniczemu przeprowadzać niezapowiedziane kontrole w kopalniach - do informacji dotarli dziennikarze portalu tvp.info.

Reklama ogólnosieciowa

Według obecnych rozwiązań prawnych, WUG może przeprowadzić taką kontrolę tylko, gdy dostanie ze strony policji zgłoszenie o nieprawidłowościach. W każdym innym przypadku, kontrola może być wszczęta nie wcześniej niż po upływie siedmiu dni po doręczeniu zawiadomienia dyrekcji kopalni.

"Nasza propozycja zyskała już aprobatę rządu, więc raczej na pewno znajdzie się w ustawie" - mówi cytowany przez dziennikarzy portalu poseł PO Jan Rzymełka. Posłowie liczą na to, iż taka zmiana w przytoczonej ustawie sprawi, iż łatwiej będzie można zapobiegać takim tragediom jak ta, która zdarzyła się w kopalni "Wujek-Śląsk". Podczas katastrofy w Rudzie Śląskiej śmierć poniosło 18 górników, a blisko 40 odniosło poważne obrażenia.

Autor: Rafał Zychal
Źródło: tvp.info, e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa