Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Brytyjczycy nie uczą się języków obcych

Brytyjczycy nie uczą się języków obcych

2009-09-25 11:57:59

Brytyjczycy znaleźli się na szarym końcu pod względem znajomości języków obcych w Unii Europejskiej - wynika z sondażu unijnego biura Eurostat.

Pierwsze miejsce przypadło Norwegom gdzie 74,7 proc. respondentów zadeklarowało, że włada dwoma lub więcej językami obcymi. Następne miejsca zajęli Słoweńcy (71,8 proc.) i Litwini (66,1 proc.).

Reklama ogólnosieciowa

Polska sytuuje się w środku zestawienia: 37,3 proc. ankietowanych w wieku od 25 do 64 lat zadeklarowało, że nie zna żadnego języka obcego (średnia dla całej UE wynosi 36 proc.), 39 proc. (36 proc.), że zna jeden, a 23,7 proc. (28 proc.) - że dwa lub więcej.

W przyszłości najmniej poliglotów będzie  mieszkać w Wielkiej Brytanii. Aż 51,4 proc. uczniów szkół średnich nie uczy się tu żadnego języka obcego.

W Polsce 79,3 proc. uczniów szkół średnich zadeklarowało, że uczą się co najmniej dwóch języków obcych, 19,9 proc. - że jednego, a tylko 0,8 proc. - że żadnego. Najczęściej uczą się angielskiego.

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
Brytyjczycy nie ucza się obcych języków, bo uważają, ze każdy powinien znać ich język... I są bardzo zdziwieni, kiedy ktoś go nie zna ... Typowa angielska megalomania ...
  • 2010-02-02 12:14
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa