Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Prawo jazdy nadal będzie odbierane za alimenty?

Prawo jazdy nadal będzie odbierane za alimenty?

2009-09-24 12:07:34

Choć 22 września Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo jazdy nie może być odbierane przez urzędników osobom uchylającym się od płacenia alimentów, dziś posłowie mówią, że będą pracowali nad tym, by wpisać tę sankcję w kodeks karny

Reklama ogólnosieciowa

Dotąd decyzja o zabraniu prawa jazdy za niepłacenie alimentów zapadała w drodze administracyjnej. Jeśli odpowiedni przepis nt. takiej sankcji zostanie wpisany do kodeksu karnego, wówczas – zdaniem posłów – nie byłby już niekonstytucyjny i mógłby być egzekwowany. Jak argumentuje szef sejmowej komisji polityki społecznej, Sławomir Piechota, nie może być mowy o tym, że sankcja odebrania prawa jazdy jest za ostra, skoro za uchylanie się od wykonywania świadczeń alimentacyjnych można trafić nawet do więzienia.

Dodatkowo posłowie chcą wprowadzić możliwość odwołania się od decyzji odebrania prawa jazdy. To właśnie na brak takiego prawa zwrócił także uwagę TK.


Źródło: rmf.fm,e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa