Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Transseksualista skazany na dożywocie przeniesiony do więzienia dla kobiet

Transseksualista skazany na dożywocie przeniesiony do więzienia dla kobiet

2009-09-16 13:23:22

Transseksualista odbywający karę dożywocia w więzieniu w Wielkiej Brytanii uzyskał prawo do przeniesienia do więzienia dla kobiet. Sąd uznał, że osadzenie więźnia w więzieniu dla mężczyzn naruszało jej prawa człowieka.

Transseksualista, ukrywający się pod pseudonimem “A” został skazany za zabójstwo partnera płci męskiej i próbę gwałtu (jeszcze jako mężczyzna) na nieznajomej kobiecie.

Reklama ogólnosieciowa

Według prawników, próba dokonania gwałtu była związana z frustracją związaną z brakiem zgody władz na zakwalifikowanie A do zabiegu zmiany płci. Klinika zajmująca się sprawą A odmówiła dokonania zabiegu, dopóki A nie spędzi kilku lat żyjąc jako kobieta (to standardowy wymóg przy tego typu operacjach). W tym celu konieczne było przeniesienie więźnia do więzienia dla kobiet, co dotąd skutecznie blokował Minister Sprawiedliwości Jack Straw.

We wrześniu sędzia anulował decyzję Jacka Strawa, uznając, że przetrzymywanie A w więzieniu dla mężczyzn stanowi złamanie artykułu 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. W oświadczeniu przed sądem, A wyraziła radość, że nikt już nie będzie jej mógł odebrać statusu kobiety.

Tłumaczenie: Yak
Źródło oryginalne: The Guardian
Źródło polskie: Centrum Informacji Anarchistycznej

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa