Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Leicester [zmień miasto]

Leicester -> Figurki dzieci zamiast słupków

Figurki dzieci zamiast słupków

2009-09-01 16:02:42

Rada miejska w Leicester, wpadła na niecodzienny pomysł. Chcąc spowolnić kierowców samochodów, którzy lubią wcisnąć gaz do dechy, postanowiła wprowadzić nowe słupy drogowe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że słupki znacznie odbiegają od swej standardowej formy: są to pachołki przypominające swym kształtem manekiny dziecka. Rada uważa, że to odstraszy potencjalnych piratów drogowych - donosi Daily Mail

Reklama ogólnosieciowa

Większość figur została umieszczona przy szkołach, tak aby nierozważni kierowcy zwolnili na widok młodzieży w pobliżu. Inicjatywa jest alternatywą dla znaków drogowych, których nadmiar uniemożliwia wyodrębnienie poszczególnych nakazów.

Pomysł spotkał się z mieszanymi reakcjami, część pachołków została w bestialski sposób zniszczona. Sami zmotoryzowani narzekają, iż przydrożne figury rozpraszają uwagę od właściwego ruchu. Z kolei mieszkańcy twierdzą, iż metalowe posągi straszą przechodniów wyłupiastymi oczyma i dezorganizują estetykę miasta.

Słupki są składową programu bezpieczeństwa drogowego, który będzie wdrożony w całości, jeżeli pomysł z manekiny wypali i słupki okażą się sukcesem. Jednak rada nie poprzestaje w rewolucyjnych pomysłach. Już wymyśliła wprowadzenie kolejnych ograniczeń – m.in. wprowadzenie limitu prędkości w okolicach kampusów szkolnych, progi zwalniające na jezdniach i nowe  przejścia dla pieszych.

Rada Miasta liczy na wielki sukces tego przedsięwzięcia. Pomimo skrajnych opinii, urzędnicy podkreślają, że ostrożność kierowców nie zawsze jest dostosowana do zastanych warunków. Już minimalne zmniejszenie prędkości może uchronić przed kolizją drogową.
Pytanie tylko, jak dalece tolerancyjni pozostaną miejscowi i czy będą w stanie zaakceptować inwazję manekinów?

źródło wprost.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa