Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Wojna w Afganistanie to droga sprawa

Wojna w Afganistanie to droga sprawa

2009-08-23 14:08:54

W wywiadzie dla TVP.INFO szef Wydziału Korespondentów Terenowych, ppłk Artur Goławski przyznał, że udział w misji afgańskiej kosztuje coraz więcej, a już do tej pory pochłonęła ona niemałe pieniądze.

Polskie wojsko w Afganistanie jest systematycznie doposażane, co wyniosło nas do końca 2008 roku 214 milionów złotych. Przykładowo kupno jednej lornetki noktowizyjnej to koszt rzędu 39 tys. złotych.

Rząd przewiduje do końca roku osiągnąć pułap 1 mld złotych, kupując między innymi dodatkowe kołowe transportery opancerzone “Rosomak”. Na samo dopancerzenie tych, którymi jeżdżą żołnierze w Afganistanie, trzeba wydać 90 mln złotych

Reklama ogólnosieciowa

.

“Rosomak” okazał się studnią bez dna. Kontrakt podpisany na sprzęt przez MON opiewał na kwotę 5 mld złotych, jednak jak się okazało sprzęt praktycznie w stanie “surowym”. Pojazdy te trzeba systematycznie modernizować.

Minister Aleksander Szczygło zapewnia, że “…ostateczna kwota całego zamówienia transportera Rosomak znana będzie dopiero po roku 2013…”. Może ona wzrosnąć o kolejne mld złotych.

Na udziale Polski w misji afgańskiej cierpią siły zbrojne, które pozostały w kraju.

Opracowano dla Wolnych Mediów
Na podstawie: Dziennik.pl, Program 2 TVP, TVP.INFO

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa