Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Akcja strajkowa pocztowców

Akcja strajkowa pocztowców

2009-08-23 14:01:28

Członkowie związku zawodowego łącznościowców (Communication Workers Union - CWU) w Carrickfergus, Stockport, Boston oraz Hadfield w Derbyshire przystąpią do całodobowego strajku, co zakłóci też system doręczania poczty w innych regionach kraju.

Szeroką akcję strajkową zaplanowano też na najbliższy tydzień w Skegness, Huntingdon, Rochdale, Birmingham, Coventry, Middlesbrough, Isle of Wight oraz w Londynie. We wrześniu CWU przeprowadzi głosowanie wśród 130 tys. członków w sprawie ogólnokrajowego strajku.

 

Reklama ogólnosieciowa

Według zastępcy sekretarza generalnego CWU Dave Warda, "pocztowcy są bici ze wszystkich stron". "Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi wynagrodzenie, bezpieczeństwo pracy, obciążenie pracą, czy też pracowniczą godność, nasi członkowie obrywają ze wszystkich stron. Presja i stres w miejscu pracy sięgają szczytu." - powiedział zastępca sekretarza generalnego CWU Dave Ward, w wywiedzie dla agencji Press Association.

Rzecznik Royal Mail zaapelował do CWU o odstąpienie od strajku i współdziałanie w modernizacji rynku usług pocztowych w obliczu nasilającej się konkurencji. Rzecznik uważa też, iż strajk jest szkodliwy.

cia.bzzz.net

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa