Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Polska -> Rząd szykuje internetowy matrix

Rząd szykuje internetowy matrix

2009-08-20 20:44:58

Policja i służby specjalne chcą, żeby portale i witryny internetowe gromadziły dane o internautach i ich działaniach. To będzie istny matrix - mówią przedstawiciele portali.

Jak pisze Rzeczpospolita, 8 czerwca na spotkaniu w MSWiA przedstawicieli resortu oraz między innymi Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego powołano grupę roboczą, która ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Reklama ogólnosieciowa

- Byłby istny matrix: inwigilacja na żądanie, na którą nie zgodzi się żaden internauta - mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Jażdżyński, prezes Interia.pl. To najłagodniejszy zarzut, jaki eksperci od internetu wysuwają przeciwko pomysłowi służb. Inne to łamanie konstytucji, czy nawet "norm demokratycznego świata", jak ujął to Władysław Majewski ze Stowarzyszenia Internet Society Poland.

Obowiązek archiwizowania danych miałby spoczywać na firmach zarządzających portalami, witrynami z blogami czy forami. Ich przedstawiciele są przeciwni takiemu pomysłowi, wskazując między innymi na jego koszty. - Wysłaliśmy protest do ministra Grzegorza Schetyny - mówi dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy, Maciej Hoffman.

źródło :cia.bzzz.net

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa