Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Niewolnicy szklanego ekranu

Niewolnicy szklanego ekranu

2009-08-18 11:38:28

Młodzi Brytyjczycy spędzają przed ekranem telewizorów, komputerów i telefonów komórkowych nawet 10 godzin dziennie.

Najnowsze dane pokazują, że dzieci i młodzież w Wielkiej Brytanii od tradycyjnych zabaw wolą grać i komunikować się w wirtualnym świecie – informuje metro.co.uk.

Czterech na dziesięciu nastolatków preferuje spędzać większość wolnego czasu w swoim pokoju, gdzie znajdują się ich ulubione gadżety: telewizor, komputer i telefon.

Rodzice w czasie wakacji oczekują, że ich dzieci będą bawić się na zewnątrz. Niestety technologia przyczyniła się do tego, że coraz trudniej jest namówić nastolatków do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

Reklama ogólnosieciowa

Bez względu na to czy dziecko znajduje się w autobusie, w domu czy w samochodzie, ciągle poszukuje możliwości skorzystania z komputera czy telefonu.

Pomimo rozwoju technologicznego to telewizja jest głównym dostawcą rozrywki dla dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia. Młodzież tygodniowo na oglądanie telewizji przeznacza nawet 19 godzin tygodniowo.

W czasie trwania roku szkolnego każdy nastolatek spędza średnio 3 godziny i 44 minuty przed komputerem, w tym 90 minut poświęca na czatom i portalom społecznościowym takim jak Facebook czy Twitter.

Dzieci w ciągu dnia przez 49 minut piszą wiadomości tekstowe w swoich telefonach komórkowych i przez 38 minut grają lub przeglądają internet.

Źródło: elondyn.co.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa