Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Świat -> Paypal – awaria serwera

Paypal – awaria serwera

2009-08-06 13:29:06

Nieprawidłowe funkcjonowanie dużego portalu  może przyprawić o ból głowy nie jednego administratora. Problemy z serwerem wielkiej firmy obsługującej płatności elektroniczne – to już nieco większy problem.  Firma PayPal obsługująca płatności światowego giganta, firmy Ebay Inc doświadczyła w ostatni poniedziałek poważnej – trwającej około godziny - awarii systemu.

Reklama ogólnosieciowa

Jak donosi Reuters - w poniedziałek 3 sierpnia 2009   o  godzinie 10 rano czasu pacyficznego doszło do godzinnej awarii, która sparaliżowała transakcje klientów na całym świecie.  Według rzecznika prasowego firmy PayPal,  Anuj Nayar – „poprawne funkcjonowanie usługi u wszystkich klientów korzystających w tym czasie z systemu PayPal udało  się przywrócić o 15.30”.

Transakcje elektroniczne przeprowadzane w każdej sekundzie przez firmę PayPal szacowane są przez ekspertów na około 2000 dolarów amerykańskich.  Nie dziwi więc, że Ebay, który w ostatnim czasie zmaga się ze wzrastającą konkurencją firmy Amazon.com, będzie w najbliższym czasie uważnie przypatrywał się funkcjonowaniu serwisu PayPal.

Akcje firmy Ebay nie straciły w poniedziałek na wartości, a analitycy i eksperci wykluczają duże straty finansowe u indywidualnych klientów korzystających z usług firmy PayPal.  Zdaniem analityka Aarona Kessler „podobne pojedyncze incydenty zdarzały się już w ostatnich latach firmom Google Inc, Netflix Inc, and Amazon.com Inc i jeśli są to tylko odosobnione przypadki to nie powinny stanowić powodu  do większych niepokojów”.

Oryginalny artykuł Reuters : http://www.reuters.com/article/technologyNews/idUSTRE57262X20090803

SeB.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa