Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Microsoft i Yahoo razem przeciwko Google

Microsoft i Yahoo razem przeciwko Google

2009-07-29 20:51:03

Microsoft i Yahoo podpisały umowę o współpracy w zakresie wyszukiwania i reklamy internetowej, tworząc tym samym wspólny front przeciw dominującej na rynku wyszukiwań Google.

Zgodnie z umową w portalu Yahoo pojawi się wyszukiwarka Microsoftu Bing, a Yahoo dostanie wyłączność na sprzedaż reklam przy wynikach wyszukiwaniach. I to zarówno na swoich stronach, jak i w serwisach Microsoftu.

Reklama ogólnosieciowa


- Wierzę, że to porozumienie otwiera nową erę innowacji w Internecie - powiedziała szefowa Yahoo! Carol Bartz.
Bartz szacuje, że dzięki współpracy z Microsoftem spółka zyska w formie większych przychodów i oszczędności od 500 do 700 milionów dolarów. Obie spółki liczą na to, że sfinalizują transakcję, po uzyskaniu zgody regulatorów, na początku 2010 r.

Porozumienie obu firm tak czy inaczej poprawi ich sytuację na rynku - dziś pozostają one w cieniu Google. Według danych firmy ComScore w czerwcu Google miał 65 proc. udziałów w amerykańskim rynku wyszukiwań. Na drugim miejscu jest Yahoo z 19,6 proc. udziałem, na trzecim zaś Microsoft z wynikiem 8,4 proc. Razem Yahoo i Microsoft będą miały około 28 procentowy udział w rynku wyszukiwania w USA.

- Google powinien się obawiać. Ta umowa da Microsoftowi znacznie większe udziały w rynku wyszukiwarek – twierdzi Danny Sullivan z SearchEngineLand.com.

Plany obu koncernów mogą jeszcze pokrzyżować regulatorzy rynku, jeśli uznają, że współpraca Microsoftu i Yahoo! mogłaby zakłócić konkurencję na rynku.

Microsoft niedawno wypuścił wyszukiwarkę Bing.com, której udało się zwiększyć udział w rynku, głównie dzięki nowym funkcjonalnością grupowania opinii o produktach oraz opcji przewidywania cen biletów lotniczych. Nad udoskonaleniem Bing pracuje zespół byłych pracowników Yahoo, a były wiceprezes Yahoo kieruje działem wyszukiwania w Microsoft.

Filip Topolewski 
Na podstawie: bloomberg.com, reuters.com
Źródło: Portal Spraw Zagranicznych

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa