Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> 1 sierpnia świętem państwowym?

1 sierpnia świętem państwowym?

2009-07-29 20:47:22

Prezydent Lech Kaczyński zwrócił się do Sejmu z projektem ustawy, która 1 sierpnia wprowadziłaby nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci o Powstaniu Warszawskim.

"Była to największa bitwa partyzancka tej wojny, związana z ogromnym bohaterstwem. Powstanie Warszawskie było wielkim czynem narodowym, a jego rocznica w całym okresie powojennym była nieformalnie obchodzona" - powiedział Lech Kaczyński. Zgodnie z zapisami projektu, który trafił do laski marszałkowskiej, ustanowienie nowego święta narodowego nie wiąże się z wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy. Prezydent dodał także, iż wejście w życie ustawy nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

Reklama ogólnosieciowa

 


Podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent zaapelował również o godne i spokojne uczczenie zbliżającej się 65. rocznicy wybuchu Powstania. "Proszę media, telewizję i radia: poinformujcie społeczeństwo o tym, co dzieje się w godzinie "W". Mam nadzieję, że wszyscy o tym usłyszą i poświęcą chwilę zadumy tamtym bohaterom" - powiedział dziennikarzom Lech Kaczyński.

Wcześniej, w Pałacu Prezydenckim, odbyło się spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego oraz harcerzami.

Autor: Rafał Zychal
e-Polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa