Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Middlesbrough [zmień miasto]

Middlesbrough -> Nowe miejsca pracy w Sunderlandzie

Nowe miejsca pracy w Sunderlandzie

2009-07-25 18:34:42

Zakłady Nissana w Sunderland w północno-wschodniej Anglii stworzą 350 nowych miejsc pracy przy produkcji akumulatorów do aut elektrycznych - ogłosił premier Gordon Brown, który odwiedził zakłady.

Brytyjczycy mają nadzieję, że decyzja o produkcji akumulatorów utoruje drogę produkcji samochodów elektrycznych na europejski rynek.

Reklama ogólnosieciowa

Nissan rozpisał przetarg wśród swych europejskich filii na produkcję akumulatorów i ogłosił zwycięzcą zakłady w Sunderland. W okresie pięciu lat zakłady zostaną zasilone inwestycją w wysokości 200 mln funtów.

Rząd brytyjski ustanowił specjalny fundusz wsparcia dla przemysłu samochodowego w wysokości 2,3 mld funtów, by zachęcić firmy do przestawienia się na nowe technologie. Fundusz, powołany na początkiem roku, nie został jak dotąd naruszony.

Rząd brytyjski chce, by Anglia była czołowym europejskim producentem tzw. zielonych pojazdów; przyczyniłoby się to do redukcji emisji CO2 oraz utrzymania przemysłowej bazy produkcyjnej i miejsc pracy.

Z końcem ub. tygodnia konkurent Nissana - Toyota zapowiedziała, że począwszy od 2010 r. w zakładach w Burnaston (Derbyshire) przystąpi do produkcji samochodu hybrydy - działającego zarówno na paliwo, jak i na prąd.

źródło: Onet.pl

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa