Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Zimowe cięcie lotów

Zimowe cięcie lotów

2009-07-23 12:58:29


Nadchodzi sezon zimowy, a wraz z nim zmiany w rozkładach linii lotniczych. Niestety, nie tylko na lepsze. Ryanair - irlandzki przewoźnik, obecny prawie w każdym polskim porcie, zabrał się na początek (miejmy nadzieję, że na tym poprzestanie) za reorganizację lotów na londyńskie lotnisko Stansted. Przewoźnik likwiduje połaczenie ze Szczecina do Londynu, zaś w innych portach redukuje ilośc rejsów na podlondyńskie lotnisko.

Reklama ogólnosieciowaOd 23 października Ryanair zmniejsza częstotliwość lotów na poniższych trasach:

  • Bydgoszcz -  Londyn Stansted: do 23 października rejsy odbywają się codziennie, a w czwartki oraz niedziele dwa razy dziennie. Według nowego rozkładu loty na lotnisko Stansted będą się odbywały raz dziennie (siedem rejsów tygodniowo).
  • Gdańsk - Londyn Stansted: obecnie loty z Gdańska odbywają się codziennie, a we wtorki oraz soboty dostępne jest również wieczorne połąćzenie. W rozkładzie zimowym na Stansted polecimy tylko 5 razy w tygodniu, całkowicie zlikwidowane zostaną połączenia we wtorki oraz czwartki.
  • Łódź - Londyn Stansted: z Łodzi możemy teraz polecieć 8 razy w tygodniu do Stansted (dwa rejsy w sobotę), od końca października loty będą raz dziennie w każdy dzień tygodnia.
  • Poznań - Londyn Stansted: rejsy z Poznania są obecnie wykonywane dziewięć razy w tygodniu. W nowym rozkładzie zaplanowano jedynie 5 rejsów tygodniowo, do Londynu nie polecimy w środy oraz piątki.
  • Rzeszów - Londyn Stansted: z Rzeszowa do Londynu można polecieć teraz 8 razy w tygodniu. Od końca października ilość lotów została zmniejszona do sześciu tygodniowo, zlikwidowany został wtorkowy rejs na Stansted.
  • Wrocław - Londyn Stansted: z obecnych dwunastu połączeń do Londynu w sezonie zimowym pozostanie siedem - raz dziennie polecimy z Wrocławia na Stansted.
O ile zmniejszenie częstotliwości lotów na powyższych trasach można nazwać jedynie kosmetycznymi zabiegami, to niestety Szczecin ucierpiał najbardziej. W rozkładzie przewoźnika nie ma dostępnych żadnych lotów na londyńskie lotnisko po 23 października.

Lotniskom w Katowicach oraz Krakowie udało się utrzymać częstotliwość lotów do Londynu.

Redukcja połączeń związana jest z wczoraj ogłoszonymi poważnymi cięciami na lotnisku Stansted. Ryanair zlikwiduje 30 proc. lotów i wycofa z lotniska 16 z obecnych 40 samolotów.

easyJet nieznacznie redukuje liczbę połączeń z Krakowa. Od 10 listopada rejsy  do Bristolu będą wykonywane sześć, a nie jak do tej pory siedem razy w tygodniu - easyJet rezygnuje z wtorkowych lotów do Anglii. Brytyjski przewoźnik zmniejsza także ilość rejsów do Liverpoolu.Połączenie obecnie jest realizowane codziennie. Od 26 października częstotliwość zostanie zmniejszona do czterech lotów tygodniowo - będą się odbywały w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele.

Połączenie, które pojawia się i znika - linie lotnicze Jet2.com znowu zawieszają miejmy nadzieję, że tylko na okres zimowy, loty z Leeds Bradford do Krakowa. Ostatni rejs został zaplanowany na 25 października.

na podstawie pasazer.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa